propolski.pl: Wałęsa

Lech Wałęsa szuka pracy przez Internet. Były prezydent podał oczekiwania finansowe

Współpracownik byłego prezydenta Marek Kaczmar wyjawił, że Lech Wałęsa obecnie szuka pracy. Ogłoszenie polityka pojawiło się na portalu, który pomaga osobom powyżej 50 roku życia znaleźć zatrudnienie.

— Chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem — napisał prezydent. Okazuje się jednak, że za spotkanie z byłym przywódcą „Solidarności” trzeba słono zapłacić.

W ostatnich tygodniach Lech Wałęsa narzekał na swoją trudną sytuację finansową. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która uniemożliwiła mu prowadzenie wysoko płatnych wykładów.

— Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA, w inne miejsca, i to mi wszystko padło niestety… I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy — powiedział były prezydent.

Zobacz również: Von der Leyen zaszczepiona. Szefowa KE otrzymała pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19

Wałęsa nie ukrywał, że teraz musi zarobić na utrzymanie siebie i żony, co jest sporym wyzwaniem.

— Za friko przecież nie będę robił, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem. Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież — dodał.

— W tym roku nikt nie dostanie ode mnie prezentu, bo jestem bankrutem. Jeździłem i dorabiałem, to mi starczało, a teraz to się skończyło. Nie ma środków. Był czas, że miałem, to je rozdawałem. Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią — żalił się Wałęsa na święta.

Były prezydent nie zamierza siedzieć i czekać. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać pracy przez Internet. W tym celu opublikował ogłoszenie na portalu flexi.pl, który pomaga osobom starszym w znalezieniu pracy.

Zobacz również: Klaudia Jachira: „Nie możemy dalej karmić tej nienasyconej bestii, jaką stał się PiS” [WIDEO]

— Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990 – 1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy — czytamy w ogłoszeniu.

Minimum 20 tys. złotych?

— Mimo że mam emeryturę prezydencką, ale też czuję, że chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w budowaniu dobrego imienia Polski w świecie. Spotykałem się z przywódcami państw, z królami, z Papieżem, chętnie przekażę doświadczenia i wiedzę w polskich firmach, wezmę udział w ich promocji na świecie, by budować realną wartość polskiej gospodarki — napisał Wałęsa, podając swoje oczekiwania finansowe. Za spotkanie liczy sobie minimum 20 tys. złotych.

Flexi.pl

Źródło: polsatnews, wMeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these