propolski.pl: "Nie jest już ani Polakiem, ani patriotą". Węgrzy atakują Tuska za wpis o ofiarach pandemii

„Nie jest już ani Polakiem, ani patriotą”. Węgrzy atakują Tuska za wpis o ofiarach pandemii

Były premier Donald Tusk opublikował na Twitterze wpis, którym wywołał prawdziwą medialną burzę. Do jego słów odniósł się węgierski publicysta Zsolt Bayer, który określił, że polityk dawno nie jest już patriotą, któremu zależy na naszym kraju.

Co pisał Donald Tusk?

— Węgry i Polska biją tragiczne rekordy w liczbie nowych zakażeń koronawirusem i zgonów na COVID-19. Nieliberalne demokracje w działaniu. Obiecali mniej wolności, ale więcej bezpieczeństwa. Dotrzymali obietnicy, ale tylko pierwszą połowę — stwierdził Tusk na Twitterze, wywołując spore zamieszanie w mediach. Jego przeciwnicy zarzucili mu, że ma śmiałość wykorzystywać trudną sytuację związaną z pandemią do atakowania Polski i Węgier.

Wobec postawy byłego szefa RE w zdecydowany sposób zareagował m.in. publicysta „Magyar Nemzet” Zsolt Bayer.

— Tusk nie jest już Polakiem ani patriotą, tylko marnym brukselskim biurokratą. Za swoją wielką wypłatę oczernia każdego czymkolwiek, entuzjastycznie pomaga wszystkim imperialnym złoczyńcom i kłamie tak, jak mu rozkazano, niezależnie od tego, czy rozkaz pochodzi z Brukseli, Berlina czy Waszyngtonu — ocenił dziennikarz.

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

One thought on “„Nie jest już ani Polakiem, ani patriotą”. Węgrzy atakują Tuska za wpis o ofiarach pandemii

  1. Węgrzy mieli szansę, razem z Szydło, zablokować powołanie Tuska na to dziwne i śmieszne stanowisko w UE. Nie poparli nas. To słynne 27:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these