propolski.pl: Robert Lewandowski pokazał wymowny gest kibicom

Anglicy wygwizdani podczas klękania na Narodowym. Lewandowski pokazał kibicom wymowny gest [WIDEO]

Wczorajszy mecz Polska-Anglia przyniósł nam niezapomniane wrażenia i emocje. Reprezentacja Polski włożyła w walkę dużo serca i zaangażowania ostatecznie remisując z przeciwnikiem 1:1 w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem na Stadionie Narodowym Anglicy uklękli wyrażając swój sprzeciw wobec rasizmu. Polscy kibice zaczęli wtedy gwizdać, a kapitan drużyny Robert Lewandowski skierował w ich stronę wymowny gest.

Piłkarze przeciwnej drużyny mają zwyczaj klękania przed swoimi meczami na kilka sekund. W ten sposób protestują przeciwko rasizmowi. Tak samo stało się przed meczem z reprezentacją Polski, który rozegrano w środę na Stadionie Narodowym.

Zachowanie Anglików spotkało się z niezadowoleniem polskich kibiców.

— Szkoda, że jest to owiane gwizdami — stwierdził komentujący spotkanie Jacek Laskowski. Wtedy kamery skierowały się na Roberta Lewandowskiego, który wtedy, gdy Anglicy klęknęli, wskazał na napis „Szacunek” na jego koszulce. Spojrzał wtedy w stronę kibiców i pokręcił głową.

Dziennikarze „Daily Mail” opublikowali komentarze kibiców reprezentacji Anglii, którzy byli zachwyceni postawą Lewandowskiego. „To była piękna chwila”, „szacunek dla Roberta Lewandowskiego”, „klasa”, „genialny gest” — czytamy.

Zobacz również: Korwin-Mikke podsumował sytuację Gowina: Gdyby był samurajem, pozostałoby mu tylko seppuku

Zobacz również: Polska zremisowała z Anglią. Szymański bohaterem meczu! [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl, Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these