propolski.pl: Kosiniak-Kamysz ostro ocenia rząd

Kosiniak-Kamysz mocno ocenia rząd: Nie może już nic zrobić, może tylko psuć

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w mocnych słowach skrytykował wicemarszałka Sejmu za jego wypowiedź o szukaniu „drastycznych rozwiązań” jeśli chodzi o relację Polski z Unią Europejską.

Ryszard Terlecki zostawił swój komentarz w czasie drugiego dnia XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Polityk podkreślił, zarówno rząd, jak i polskie społeczeństwo chcą pozostania w Unii Europejskiej. Dodał, że jeżeli Komisja Europejska nie powstrzyma swoich ataków, to trzeba będzie szukać „drastycznych rozwiązań” w sprawie stosunków z UE.

Słowa wicemarszałka Sejmu odbiły się szerokim echem w internecie i przez wielu posłów opozycji zostały odczytane jako zapowiedź polexitu. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, że słowa Terleckiego zwyczajnie go „przerażają”.

Polityk PiS postanowił wytłumaczyć się w mediach społecznościowych i zaznaczył, że wcale nie miał na myśli opuszczania Unii Europejskiej, a sam polexit to „szopka wymyślona przez PO i TVN24″.

Do słów Terleckiego szybko ustosunkował się również lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców nie krył złudzeń i przypomniał, że relacje z Unią Europejską na ten moment są już tak złe, że politycy PiS nie będą w stanie ich naprawić.

— Uważam, że polski rząd nie może już nic zrobić, może tylko psuć. Próby uzdrawiania relacji rządu PiS z Brukselą nie powiodły się. Nawet nasze sugestie naprawy tych relacji, nie zostały przez rząd zrealizowane, więc ja już nie wierzę, że z tym rządem można zrobić coś dobrego w relacjach z Unią Europejską — powiedział Kosiniak-Kamysz, podkreślając, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zmiana tej władzy.

— Dzisiaj nie da się naprawić relacji z UE, póki jest ten rząd. Dlatego gwarantujemy, że po zmianie rządu żadne euro dla Polski nie zostanie utracone, wszystkie pieniądze, które są zagwarantowane dla Polski, zostaną przekazane — zapewnił lider ludowców.

Zobacz również: Fantastyczne słowa Anglików o Robercie Lewandowskim. „Nie można go powstrzymać”

Zobacz również: Obrzucony żwirem premier Kanady stracił cierpliwość: „Antyszczepionkowa tłuszcza!” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these