Poseł Konfederacji Jakub Kulesza nie przebierał w słowach i przypomniał, kto odpowiada za galopującą inflację. Dodał, że problemy gospodarcze zaczęły narastać jeszcze przed pandemią.

– Tu usłyszeliśmy już, że ta inflacja, drożyzna to wina Tuska – jak mówił minister Kowalski – czy wina Putina. No to pytanie: Kto w ciągu ostatnich ośmiu lat zwiększył wydatki budżetu państwa o prawie 100 proc. – a wliczając pozabudżetowe wydatki publiczne – o ponad 100 proc.? – mówił z mównicy sejmowej Jakub Kulesza uderzając w partię rządzącą.

– Państwo z pomocą Platformy i Lewicy. To doprowadziło (do tego), że już przed pandemią w 2020 roku w styczniu inflacja sięgnęła 4,7 proc., czyli dwukrotnie przewyższyła prawie cel inflacyjny, który był na poziomie 2,5 proc. – wyjaśniał prawicowy poseł.

– Kto zamknął gospodarkę? Rozrzucał pieniądze z helikoptera? – 300 mld zł. Dodrukowywał pieniądze, doprowadzając do tego, że jeszcze przed wojną, czyli pod koniec 2021 r., inflacja sięgnęła 9,4 proc., czyli prawie czterokrotnie przebiła cel inflacyjny. No kto? Państwo wszyscy za to odpowiadali, więc jeżeli szukamy winnych, to siedzą tutaj, na tej sali – skwitował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy wpis Miedwiediewa: Nasi niemądrzy oponenci nie rozumieją prostej rzeczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PILNE! Morawiecki przemówił do Polaków: „Mam superważną wiadomość dla wszystkich mieszkańców”

źródło: nczas.com

(Visited 109 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj