Prezydent USA Joe Biden przestrzegł, że ryzyko nuklearnego Armagedonu jest najwyższe od czasu kryzysu kubańskiego z 1962 roku. Dodał, że „Putin to człowiek, którego znam dobrze, on nie żartuje” – powiedział Joe Biden.

– Od czasu Kennedy’ego i kryzysu kubańskiego nie mieliśmy do czynienia z perspektywą apokalipsy – mówił amerykański prezydent w czasie zbiórki funduszy dla Komitetu Kampanii Senatorów Demokratycznych.

Joe Biden wyjaśnił, że dobrze zna Putina i wie, że jako polityk „nie żartuje, kiedy mówi o użyciu taktycznej broni jądrowej, broni biologicznej lub chemicznej”.

Putin nie żartuje?

Prezydent USA ocenił, że użycie taktycznej broni o niższej mocy szybko może doprowadzić do globalnej zagłady.

– Nie ma czegoś takiego jak łatwe użycie broni taktycznej, to zakończy się Armagedonem – powiedział Joe Biden.

– Gdzie on widzi wyjście z tej sytuacji. To sytuacja, w której nie tylko traci twarz, ale traci znaczącą władzę w Rosji – zastanawiał się amerykański przywódca.

– Ministerstwo obrony USA nie otrzymało żadnych informacji, które wskazywałyby, że przywódca Rosji Władimir Putin zdecydował się zrealizować groźby użycia broni jądrowej w wojnie z Ukrainą. Nie mamy żadnych informacji, które skłoniłyby nas do zmiany naszego stanowiska w zakresie strategicznego odstraszania i nie mamy żadnej oceny wskazującej, że prezydent Putin zdecydował się na użycie broni jądrowej – powiedział rzecznik Pentagonu.

Dodał, że USA i ich sojusznicy bardzo poważnie traktują zagrożenie nuklearne, monitorując rozwój sytuacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PILNE! Morawiecki przemówił do Polaków: „Mam superważną wiadomość dla wszystkich mieszkańców”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjscy żołnierze śpiewają „la la la”. „Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR” [WIDEO]

źródło: nczas / PAP

(Visited 267 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj