propolski.pl: Premier Morawiecki

PILNE! Morawiecki przemówił do Polaków: „Mam superważną wiadomość dla wszystkich mieszkańców”

Premier Morawiecki w czasie spotkania z samorządowcami zapowiedział zamrożenie cen energii dla samorządów oraz podmiotów wrażliwych.

– W zakresie energii elektrycznej mam superważną wiadomość dla wszystkich mieszkańców samorządów i dla wszystkich podmiotów wrażliwych – powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Szef rządu zaznaczył, że zaprezentuje szczegóły zamrożenia do pewnego poziomu wzrostu.

– Robimy to zarówno zmieniając mechanizm kalkulacji cen, ale również dopłacając do tego mechanizmu poprzez różne zakładki budżetowe, posługując się jednocześnie siłą finansów publicznych – wyjaśniał.

Morawiecki dodał, że należy przeciwdziałać wzrostom cen energii elektrycznej o 200, 300, 400 i nawet 1000 proc.

Europa mierzy się z kryzysem

– Takiego natężenia różnego rodzaju kryzysów, ryzyk, niebezpieczeństw nie było od kilkudziesięciu lat, wielu mówi, że od wojny. Przeciw całej Europie, w tym także oczywiście przeciwko Polsce, Rosja wytoczyła najcięższe armaty energetyczne; gazowe, węglowe, związane z innymi surowcami. Kryzys energetyczny wymaga od nas ogromnej, szczególnej mobilizacji społecznej — od rządu, ale także od prezydentów miast, starostów, wójtów, burmistrzów — powiedział Mateusz Morawiecki, obiecując, że rząd nie zostawi samorządów samych sobie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niedzielski straszy kolejną falą i apeluje o szprycowanie! „Cały czas zagrożenie jest duże”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż. PSL poniżej progu. Kto w Sejmie?

źródło: Twitter

About the Author

2 thoughts on “PILNE! Morawiecki przemówił do Polaków: „Mam superważną wiadomość dla wszystkich mieszkańców”

  1. Otumanione grupy ciemnego pieniądza i grupy powiązane z ONZ i Światowym Forum Ekonomicznym naciskają na całkowitą reorganizację naszego życia. Nigdy nie głosowaliśmy na globalistyczne przywództwo poza naszymi granicami, ale TO SIĘ DZIEJE….bez nas. Zagraniczni aktorzy, którzy NAPRAWDĘ rządzą teraz naszym krajem i krajowi zdrajcy, którzy pomagają finansować to zdradzieckie wdrożenie, wszystko będzie miało katastrofalne konsekwencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these