Paweł Kukiz był gościem na antenie Radia ZET i skomentował nowy projekt ustawy o przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa. — Jest napisana na kolanie. Nie został wykorzystany czas na przygotowanie się do drugiej fali epidemii —powiedział w niepochlebnych słowach.

Muzyk odniósł się do wypowiedzi rządzących, że opozycja „sabotuje walkę z koronawirusem”.

— Ja nie sabotuję! Co mieli powiedzieć, skoro 30 ich posłów nie głosowało? Zwalili całą winę na opozycję. Sami nie zachowali czujności politycznej, pomijając aspekt etyczny. To świadczy o dużym rozprężeniu i napięciach w partii władzy. Ze względu na sytuację, nie jest to korzystne dla państwa. Ja mogę PiS lubić albo nie, ale w takiej sytuacji partia rządząca powinna być monolitem. Powinna być zwarta i powinna działać na rzecz obywateli. Wówczas można zarzucać opozycji warcholstwo. Kiedy jednak samemu nie wstaje się na czas, to jest to przerażające — stwierdził Kukiz.

Zobacz również: Wojciech Cejrowski wzywa do buntu przeciwko obostrzeniom: „Obywatele powinni samodzielnie decydować”

Ponadto dodał, że zauważa, jak bardzo rząd sobie nie radzi z zaistniałą sytuacją. — Zima zaskoczyła drogowców. To jest na takiej zasadzie. Rząd w ogóle sobie nie radzi, ale obwiniam też opozycję. Wszyscy byli zajęci kampanią wyborczą — mówił.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 699 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj