Paweł Kukiz

Kukiz: Cenię Gowina za powiedzenie stop autorytaryzmowi

Paweł Kukiz, który jest członkiem Koalicji Polskiej, był gościem w TVN24. Zabrał głos odnośnie wyborów korespondencyjnych, które planowo mają odbyć się w maju. Polityk wyraził swoje wątpliwości w tym temacie.

— Nie wierzę w to, aby 10 maja były te wybory. Parcie do tych wyborów 10 maja bieżącego roku to jest postępowanie, według mnie, antypaństwowe, antyobywatelskie — powiedział Paweł Kukiz.

Poseł Koalicji Polskiej zwrócił uwagę na to, że scena polityczna ulega obecnie wielkim przemianom.

— Jest coraz więcej głosu rozsądku, pragmatyzmu, realizmu — mówię tu o środowisku Porozumienia — kontynuował muzyk.

Artysta w ironicznym tonie podkreślił, że PiS zrobi wszystko, bo utrzymać się przy władzy, a w swoich działaniach nie cofnie się przed niczym.

— Sam fakt, że rozmawiamy na niecałe dwa tygodnie przed terminem wyborów o tym, czy one będą, czy nie będą, świadczy o tym, że jesteśmy państwem z dykty — dodał Kukiz.

— Można przełożyć matury, a do wyborów partia władzy prze jakby to było być albo nie być dla całego świata — dodał Kukiz.

Polityk podkreślił, że „nie zgadza się na autorytarny sposób sprawowania władzy”. Paweł Kukiz zadeklarował, że zrobi wszystko, by wybory prezydenckie zostały przełożone, ponieważ w obecnym terminie zagrażają zdrowiu i życiu.

— I zrobię wszystko ja i moje środowisko, i mam nadzieję także środowisko Porozumienia, by do tych wyborów nie doszło. To jest aspekt czysto ludzki: dbanie o życie, zdrowie o gospodarkę — to są priorytety, a nie to czy Andrzej Duda będzie prezydentem, czy nie będzie prezydentem — tłumaczył gość TVN24.

Po chwili dodał, że nie godzi się na to, by „jednostka z fobiami” decydowała o losach Polaków.

— Trzeba zahamować w Polsce autorytaryzm — podsumował.

źródło: rp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these