propolski.pl: Boniek podał powód porażki Biało-Czerwonych na Euro. Wystarczyło kilka słów

Wiadomo już, kto zdewastował pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie

Na początku czerwca dwukrotnie zniszczono pomnik Tadeusza Kościuszki, który stoi przy Placu Żelaznej Bramy w Warszawie. Stołeczna policja poinformowała o dotarciu do 22-latki odpowiadającej za dewastację.

W nocy z 2 na 3 czerwca pomnik Tadeusza Kościuszki został zamazany sprayem. Napisano na nim „Black Lives Matter”, co miało być dowodem solidarności z amerykańskim recydywistą George’em Floydem zabitym podczas interwencji policji w Minneapolis.

— Jesteśmy przeciwko aktom wandalizmu i niszczenia pomnika. Tym bardziej, że jest on chroniony — mówiła w rozmowie z PAP rzeczniczka magistratu Karolina Gałecka.

Drugi raz pomnik próbowano zniszczyć  w nocy 6 na 7 czerwca. Namalowano na nim napis „Black Lives Matter. Still”.

— W nocy ktoś pomalował go ciemną farbą — zrelacjonowała wtedy Gałecka.

Na oficjalnym profilu warszawskiej policji czytamy:

— Śródmiejscy policjanci przedstawili zarzut pierwszej z osób podejrzanych o znieważenie pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Do zdarzenia doszło na początku czerwca. Czynności wykonywane były z udziałem adwokata. 22-letnia mieszkanka Warszawy odmówiła składania wyjaśnień.

— Zgłoszenie w sprawie policjanci otrzymali we wtorek 7 czerwca. Na miejsce skierowano grupę zdarzeniową. Efektem są pierwsze zarzuty. To jednak nie koniec. Policjanci ustalili także dane kolejnej osoby podejrzanej, której również zostaną przedstawione zarzuty — informuje policja.

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these