Strona główna Gospodarka i finanse Komisarz KE Vera Jourova ostrzega Polskę. „Homofobiczne” regiony utracą unijne fundusze?

Komisarz KE Vera Jourova ostrzega Polskę. „Homofobiczne” regiony utracą unijne fundusze?

1 min czytania
0
0
749
Jourova

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova odniosła się do sytuacji w Polsce, która w jej ocenie jest oburzająca. Chodzi o tzw. strefy wolne od LGBT i dyskryminację osób homoseksualnych.

W opinii komisarz ds. praworządności regiony, które nie respektują praw mniejszości, będą musiały liczyć się z utratą unijnych funduszy. Urzędniczka odniosła się między innymi do 5 obszarów w południowo-wschodniej Polsce, ale bez wymienienia konkretnych nazw miejscowości lub samorządów.

— Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji — stwierdziła Jourova, cytowana przez RMF.

Skomentowała również słowa Andrzeja Dudy, który porównał ideologię LGBT do komunizmu. Jak przyznała, „nie może uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Unii Europejskiej”. Wypowiedź prezydenta Polski oceniła jako żenujące.

źródło: money.pl

Reakcja
1
Przeczytaj również:  Sylwia Spurek w otoczeniu młodych lewicowców i lewicowczyń: "Przyczyną kryzysu jest hodowla zwierząt"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez propolski
Załaduj więcej w  Gospodarka i finanse

Sprawdź również

Absurdalna sytuacja na granicy polsko-niemieckiej. „Dyskryminacja Polaków”

Deutsche Welle poinformowało, że Polacy wciąż nie mogą przekraczać granicy z Meklemburgią-…