Premier Morawiecki podczas konferencji prasowej wspólnie z Jackiem Sasinem omówił szczegóły tarczy antyinflacyjnej. Cały program będzie wiązał się z dużym pakietem obniżek podatków.

Szef polskiego rządu wspomniał o obniżce podatków w sferach, które najbardziej bolą Polaków. Tarcza antyinflacyjna zakłada obniżkę akcyzy na paliwo, obniżkę podatku VAT na gaz i energię elektryczną, a także dodatek osłonowy dla 5 mln gospodarstw domowych.

Nowa inicjatywa rządu ma przede wszystkim pomóc Polakom w okresie zimowym i w okresie wzrastających cen.

— Proponujemy duży program obniżek podatków, żeby złagodzić skutki inflacji — poinformował na konferencji prasowej polski premier.

Zobacz również: Kurdej-Szatan udzieliła emocjonalnego wywiadu: „Stałam się naczelną zdrajczynią kraju” [WIDEO]

— Dzisiaj proponujemy duży program obniżek podatków, które będą służyły ludziom, aby złagodzić skutki inflacji. Tak było kiedyś, gdy wdrożyliśmy tarczę antykryzysową, dzisiaj wdrażamy tarczę antyinflacyjną — dodał Mateusz Morawiecki.

Od 20 grudnia rząd wprowadzi obniżkę cen paliw na okres pięciu miesięcy. Wysokość akcyzy spadnie do minimalnego obowiązującego w Unii Europejskiej poziomu. Jak dodano, wprowadzona zostanie również obniżka podatku VAT do 8 proc. na gaz. Ponadto rządzący zapowiedzieli wprowadzenie dodatku osłonowego według kryteriów dochodowych, od 400 zł do ponad 1000 zł w zależności od wielkości gospodarstwa domowego. Będzie on wypłacany w dwóch ratach jeszcze w 2022 r.

Przeczytaj również:  Silne trzęsienie ziemi w Iranie. Wiele osób poszkodowanych

Zobacz również: Janina Ochojska napisała do ministra: Zastanawiam w jakim świecie pan Błaszczak żyje? [WIDEO]

Premier Morawiecki podkreślił, że winnym inflacji jest Unia Europejska, która realizuje program klimatyczny i chce zmniejszyć emisję CO2.

— Za inflacje w Europie i w Polsce odpowiada Gazprom i Rosja — przekazał premier Morawiecki.

Źródło: YouTube.com, Twitter.com, polsatnews.pl

(Visited 540 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj