Krzysztof Bosak był gościem na antenie Polskiego Radia w „Salonie Politycznym Trójki”. Poseł Konfederacji rozmawiał z Beatą Michniewicz i poruszył temat szokujących powiązań członków Rady Medycznej przy premierze rządu warszawskiego.

– Myślę, że to jest pewna grupa medialnych postaci. W tej chwili mamy już dane, że większość Rady Medycznej prowadziła działalność za pieniądze dużych koncernów farmaceutycznych, więc szczerze powiedziawszy, nie mam niestety zaufania w obiektywizm tych lekarzy z Rady Medycznej, tych profesorów. Tym bardziej że tyle razy zmienili swoje opinie, że naprawdę ciężko jest traktować ich poważnie – stwierdził Krzysztof Bosak.

Jeden z liderów partii dodał, „widać, że robią oni tzw. cherry picking, czyli dobierają dane pod tezę”.

– Np. ta sprawa ze skutecznością szczepień, czy z liczbą osób zaszczepionych i niezaszczepionych. W oczywisty sposób dobrali taki okres danych, że podają dane za okres, kiedy nikt nie był jeszcze zaszczepiony – przypomniał Bosak.

Prawicowy polityk wyjaśnił, że chodzi o dane, które resort zdrowia promował na billboardy w kampaniach szczepionkowych.

– Oni wzięli dane za okres, kiedy nikt nie był jeszcze zaszczepiony. Jak to powiedział w weekend w Polsacie Sławomir Mentzen: mogli równie dobrze podać dane za rok 2020 i mieliby, że 100 proc. osób umierających to byli niezaszczepieni na Covid-19. No jaki sens ma taka statystyka? Statystyką bardzo łatwo można kłamać i niestety ministerstwo to robiło – skwitował Bosak.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Cała wypowiedź do obejrzenia poniżej.

Zobacz również: Krystyna Janda w panice: „Jak kupię bochenek chleba, to go dzielę i zamrażam”

Zobacz również: Coraz trudniejsza sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Doszło do ataku na policjantów [FOTO]

Źródło: Twitter.com

(Visited 152 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj