Strona główna Polska Korwin-Mikke: „Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest”

Korwin-Mikke: „Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest”

3 min czytania
0
0
3,532
Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke w mocnych słowach ocenił potencjalnego wyborcę Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Konfederacji zorganizował czat internetowy, w którym odpowiadał na pytania swoich zwolenników.

— Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS — stwierdził lider prawicowego ugrupowania.

Podczas nagrania jeden z internautów zapytał Korwin-Mikkego, czy jest jakaś możliwość, dzięki której Konfederacja przekona do swojego programu wyborców partii rządzącej. Internauta zasugerował, że należałoby wzmacniać takich polityków jak Sławomir Mentzen, którzy byliby w stanie wytłumaczyć „zwykłemu emerytowi, czy osoba głosująca na 500 plus coś na tym zyska”.

Zobacz również: Janusz Korwin-Mikke: „Rządzi nami kupa małp. Wybrałeś ich TY i twoi sąsiedzi IDIOCI!”

— Proszę państwa, kolega Mentzen jest znakomitym wykładowcą, natomiast zapewniam, że przeciętny wyborca nie zrozumie nic z tego, co on mówi, bo posługuje się językiem, który jest zrozumiały dla człowieka inteligentnego, natomiast przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS — mówił Korwin-Mikke.

Polityk podkreślił, że większość ludzi jest zwolennikami programów socjalnych i nic ani nikt ich nie przekona, że takie rozwiązania mogą być szkodliwe.

— Jeżeli człowiek wierzy, że państwu będzie lepiej, jak rząd zabierze 700, a odda 500, to znaczy, że nie jest przy zdrowych zmysłach. 70 proc. ludzi nie jest w stanie zrozumieć rozkładu jazdy autobusów, tego człowieka się nie przekona, równie dobrze można by mu tłumaczyć teorię względności. To są ludzie, których można przekonać, mówiąc, że da mu się tysiąc albo dwa tysiące. Nie ma siły — dodał były europoseł.

Poniżej nagranie z wypowiedzią Korwin-Mikkego (od ok. 20 minuty)

Janusz Korwin-Mikke LiveChat.

Zapraszam na czat. Omawiamy sprawy bieżące odpowiadam też na Pytania.

Gepostet von Janusz Korwin-Mikke am Montag, 14. Oktober 2019

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
1
Przeczytaj również:  "Kury cierpią, znosząc jaja". Rzecznik Praw Dziecka szydzi z Sylwii Spurek i jej aktywności w mediach: "A pani reklamuje majonez wege..."
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Syn Andrzeja Leppera zdradził, na kogo zagłosuje: „Poszło szeroko, ruch za zmianą!”

II tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy weekend zdecyd…