Strona główna Polska Paweł Tanajno szarpał policjanta i został zatrzymany: „Tylko żartowałem”

Paweł Tanajno szarpał policjanta i został zatrzymany: „Tylko żartowałem”

4 min czytania
0
0
2,003
Paweł Tanajno

Główny inicjator strajku przedsiębiorców oraz kandydat na prezydenta Paweł Tanajno został zatrzymany przez policję. Zarzucono mu naruszenie nietykalności cielesnej i stosowanie agresji wobec funkcjonariuszy, wtedy gdy działali oni w kordonie.

Zachowane Pawła Tanajno zostało uwiecznione na kilku nagraniach. Na jednym z nich widać, jak biegnie przed siebie, po czym łapie jednego z policjantów za kark.

— Biegniemy, biegniemy! — krzyczał na nagraniu polityk. Następnie wyciągnął rękę do stojącego obok stróża prawa i złapał go za kark. Kandydat na prezydenta próbując się bronić, powiedział rozbawiony, że to wszystko było tylko żartem.

— Nie będę biegał. Nie mam kondycji — przyznał.

Prosił również policjanta, by ten mu darował i go nie zatrzymywał. Inicjator strajku Paweł Tanajno zapowiadał, że cała demonstracja będzie miała jedynie charakter hybrydowy.

Zobacz również: Policja zatrzymała Pawła Tanajno: „Wywieźli mnie do jakiegoś odludnego miejsca”

Nikt jednak nie wiedział, co tak naprawdę to oznacza. Tuż po godzinie 16 zatrzymano Pawła Tanajno, a nadkom. Sylwester MarczakRzecznik Komendy Stołecznej Policji zaznaczył, że nie jest to zatrzymanie prewencyjne, lecz procesowe.

źródło: tvp.info

Reakcja
Przeczytaj również:  Gasiuk-Pihowicz obraża prezes TK: "Pani Przyłębska serwuje kawę Kaczyńskiemu". Szybka odpowiedź internautów
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Wojciech Cejrowski złożył jasną deklarację ws. II tury i zamieścił nagranie „w kiblu”

Wojciech Cejrowski w niekonwencjonalny sposób zabrał głos ws. II tury wyborów prezydenckic…