Janusz Korwin-Mikke napisał felieton dla „Super Expressu”. W swoim tekście poddał krytyce antywolnościowe restrykcje wprowadzone przez PiS. Nie szczędził przy tym bardzo dosadnych słów.

— Rządzi nami kupa małp, które zajęły sterówkę i kręcą wszystkimi pokrętłami i kołem sterowym — napisał Janusz Korwin-Mikke.

— PiS-owi chodziło o to, by TERAZ (przed wyborami…) można się było pochwalić, że rząd’ się starał, rządził — no, i mamy mało zachorowań. Bo naprawdę mamy mało — dodał polityk.

Według posła Konfederacji początkowe zahamowanie epidemii wcale nie było dobre. Dodał, że zatrzymano ją sztucznie, dzięki ograniczeniu kontaktów. Teraz gdy restrykcje będą odejmowane, to liczba zachorowań stanie się większa.

— I wtedy, gdy epidemia była niewielka, wyborów (nawet korespondencyjnych!) nie można było zrobić – a teraz (w czerwcu? – w lipcu? – w sierpniu?), gdy epidemia będzie większa, wybory zostaną zrobione — kontynuował w swoim felietonie Korwin-Mikke.

Polityk nie unikał również zoologicznych porównań przy opisywaniu partii rządzącej.

— Rządzi nami kupa małp, które zajęły sterówkę i kręcą wszystkimi pokrętłami i kołem sterowym. Ale DLACZEGO‚ rząd wydawał te mniej lub bardziej idiotyczne rozporządzenia?. Bo mamy d***krację — a wyborcy chcieli, by rząd COŚ robił. No — to robił, robi i będzie robił — czytamy.

Przeczytaj również:  Kaczyński nie boi się gróźb z Brukseli. Chce powrócić do reformy sądownictwa i olewa Unię Europejską

Były europoseł poparł rozwiązanie, by posłowie i senatorzy przechodzili konieczne badania psychiatryczne.

— Bo ktoś ich przecież wybrał? Głupich jest więcej niż mądrych – więc d***kracja to rządy idiotów. D***krację, ten głupi i obrzydliwy ustrój, trzeba zlikwidować! Drogi Wyborco! Głosowałeś — i w połowie przypadków kląłeś potem na siebie, że tak głosowałeś. Ale pomyśl o tym, że wskutek d***kracji nie tylko Ty możesz sobie pogłosować — ale i kupa Twoich sąsiadów-idiotów! Pomyśl: czy nie byłoby lepiej, gdybyś nie miał prawa głosu — byle tylko nie miała go ta paka kretynów? — tłumaczył Korwin-Mikke.

źródło: nczas.com

(Visited 744 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj