Janusz Korwin-Mikke w swoim najnowszym felietonie przekonuje, że Polska pomimo nałożonych restrykcji sanitarnych ma zbliżoną śmiertelność co Brazylia.

 My od roku żyjemy jak więźniowie pisze Korwin-Mikke a śmiertelność mamy taką samą jak Wolne Kraje. Na razie: bo przecież za dwa tygodnie te kraje zdecydowanie przegonimy  stwierdza na łamach swojej strony internetowej korwin-mikke.pl.

Polityk Konfederacji ocenił, że Polska wypada znacznie gorzej niż państwa, które zrezygnowały z tak mocnych obostrzeń lub w ogóle nie wprowadziły reżimu sanitarnego. Poseł przytoczył przykład Brazylii, rządzonej przez prawicowego Jair Bolsonaro.

Gdy tylko objął prezydenturę, zaczęły się pożary w Amazonii. Lewactwo oszalało: „Palą się płuca świata”. Oferowano Brazylii wszelką pomoc. Prezydent śmiał się, że na świecie nie było ludzi, pożary puszcz były a jakoś dżungla była gęstsza niż obecnie. Oferty pomocy odrzucił – i nie robił nic  przypomniał polityk w swoim felietonie.

 Potem przyszedł CoV-19. Prezydent odmówił „walki z wirusem”, wyrzucił ministra zdrowia, który chciał robić jakieś lock-downy, hamował zapędy gubernatorów stanów ale oczywiście pozwalał kupować szczepionki. Kupują chińskie a ostatnio rosyjską. Bo nie wiadomo, czy lepsze ale znacznie tańsze stwierdził Korwin-Mikke.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Nieco dalej poseł przypomina o medialnej histerii, która wybuchła w Brazylii z powodu masowych zgonów spowodowanych zarazą. Później jednak sytuacja w kraju Bolsonaro ustabilizowała się:

A ja w kwietniu pisałem, że to się wyrówna. We wrześniu napisałem, że do 1 marca dogonimy Szwecję i Brazylię w liczbie zmarłych na CoV-19 na głowę mieszkańca. Właśnie doganiamy (w skali Gibraltar 2,5; Nigeria 0,009 na tysiąc): Polska 1,1; Brazylia 1,1; Szwecja 1,2… dostrzega Janusz Korwin-Mikke.

 Kraje, które nie robiły żadnych lockdownów, kwarantann, nie nakazywały noszenia maseczek, z rzadka zamykały szkoły ale nie zamykały businessów. Ludzie żyli normalnie, pracowali, śmiali się, kochali… A czasem płakali; takie jest życie  dodaje.

My od roku żyjemy jak więźniowie a śmiertelność mamy taką samą jak Wolne Kraje. Na razie: bo przecież za dwa tygodnie te kraje zdecydowanie przegonimy gorzko podsumowuje poseł.

Przeczytaj również: Korwin-Mikke zasnął podczas przemówienia premiera Mateusza Morawieckiego. Oto, co robił Budka

Przeczytaj również: Wałęsa po drugiej dawce szczepionki: „Mogę więc umierać. Zostało mi tylko papiestwo”

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

Źródło: NCzas

(Visited 422 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj