Paweł Kukiz zapewnił, że podczas rozmów z Jarosławem Kaczyńskim nie było tematu wejścia Kukiz’15 do rządowej koalicji.

Paweł Kukiz oraz Jarosław Kaczyński odbyli rozmowę o charakterze politycznym. O szczegółach lider Kukiz’15 opowiedział podczas rozmowy z TVN24.

Rozmowa dotyczyła instytucji sędziów pokoju. Jest to jeden z najważniejszych postulatów Kukiza, o którym polityk mówi od lat. Sędziowie pokoju mieliby przejąć część prostych spraw, które nie muszą być rozpatrywane przez sądy powszechne.

Zobacz także: Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: „Negowała zasadność w Internecie”

Mam nadzieję, że wkrótce dojdzie do drugiej rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim, gdzie bardziej szczegółowo te postulaty będziemy omawiać. Przedstawiałem dosyć szczegółowo postulat ustawy, jak gdyby założenia ustawy antykorupcyjnej — dodał Kukiz.

Polityk zapewnił, że Kaczyński nie namawiał go do wstąpienia do koalicji.

Zobacz także: Szybko poszło. Atak USA w Syrii z polecenia Bidena

— Ja chciałbym wprowadzania ordynacji wyborczej i wprowadzenia indywidualnego, biernego prawa wyborczego dla wszystkich Polaków, a nie tylko nominatów partyjnych. Chciałbym wprowadzenia ustawy antykorupcyjnej, chciałbym sprawnie działającej prokuratury, a więc wyboru prokuratora generalnego w wyborach bezpośrednich, powszechnych przez obywateli i chciałbym również wprowadzenia instytucji sędziów pokoju. Już o niskich podatkach nie wspomnę, bo już bym za dużo chciał. Ale gdyby taki prezent czy realizację tych postulatów miałbym zaakceptowaną, to powtarzam już po raz setny w czasie naszych rozmów, pójdę z każdym, kto zagwarantuje mi realizację tych postulatów — wyjaśnił Kukiz.

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 336 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj