Przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji Konrad Berkowicz na przykładzie własnego doświadczenia stwierdził, że równość płac jest szkodliwa.

— Jedną z bzdur naszych czasów jest postulat „równych płac na tym samym stanowisku — napisał w mediach społecznościowych Konrad Berkowicz, dodając, że należy skończyć z tym „XX-wiecznym, komuszym zabobonem”. Polityk przywołał przykład z życia wzięty i opowiedział, co działo się w jego pracy, gdy zajmował stanowisko programisty.

— Pracowałem na stanowisku programisty w wielu firmach informatycznych. Na tym samym stanowisku pracowali koledzy z zespołu. Co do zasady wykonywaliśmy te same obowiązki. Lepsi programiści zarabiali więcej ode mnie, słabsi mniej. Ludzie o podobnych umiejętnościach, ale dłużej związani z firmą zarabiali więcej, krócej związani z firmą mniej. Ludzie o podobnych umiejętnościach i stażu, ale posiadający cechy osobowości lepiej wpływające na atmosferę i efektywność pracy w zespole zarabiali więcej, inni mniej — wyjaśnił poseł Konfederacji.

Parlamentarzysta dodał, że wbrew pozorom było to w porządku, a ujednolicenie płac doprowadziłoby do porażki i jeszcze większej niesprawiedliwości.

— Sytuacja, w której zarabialibyśmy tyle samo byłaby niesprawiedliwa, nieuzasadniona i… demotywująca: dla lepszych programistów, by maksymalnie wykorzystywali swoje możliwości, a słabszych programistów, by stawali się coraz lepsi. Dla dłużej związanych z firmą, by w niej pozostać, a nowych pracowników, by się z nią związać. Równość płac na tym samym stanowisku? Skończcie z tym XX-wiecznym, komuszym zabobonem! — zaapelował Berkowicz.

Wolnościowiec postanowił jeszcze bardziej zgłębić ten temat mówiąc:

— Albo bądźcie konsekwentni i wprowadźcie „równość cen za te same produkty”. Tylko nie liczcie wówczas, że znajdziecie gdzieś lepszy chleb, lepsze jajka, czy lepsze buty. Jakość wszystkich się wyrówna. W dół oczywiście. Wszystkim po równo, to samo g***o… — skwitował.

Zobacz również: Zaszczepiłeś się i chcesz wyjechać na urlop? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści

Zobacz również: Zrobił to na oczach kamer. Niemiecki trener spoliczkował swoją podopieczną. Zawodniczka zabrała głos [WIDEO]

Jedną z bzdur naszych czasów jest postulat „równych płac na tym samym stanowisku”. Pracowałem na stanowisku programisty…

Opublikowany przez Konrad Berkowicz Środa, 28 lipca 2021

źródło: nczas.com

(Visited 461 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj