Joe Biden wygłosił zaskakujący apel, a mianowicie ostrzegł przed zbliżającą się „prawdziwą wojną”. Zdaniem prezydenta USA do konfliktu mogą doprowadzić przede wszystkim ataki cybernetyczne.

Polityk rozmawiał z przedstawicielami amerykańskich służb wywiadowczych i powołał się na raport, z którego wynika, że Rosjanie podejmą działania mogące wpłynąć na wybory w USA w przyszłym roku.

Joe Biden podczas przemówienia w Biurze Dyrektora Wywiadu narodowego zaznaczył, że Rosjanie skupiają się na dezinformacji w kontekście przyszłorocznych wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent USA ostrzegł przed kwestiami związanymi z cyberbezpieczeństwem mówiąc, że ataki mogą doprowadzić do „prawdziwej wojny między supermocarstwami”.

— Jeśli skończymy na wojnie, prawdziwej wojnie z wymianą ognia, będzie to konsekwencją cyberprzestępczości — podkreślił Biden, a następnie odniósł się do kwestii rywalizacji z Chinami. Zauważył, że chiński przywódca Xi Jinping wcale nie żartuje, gdy opowiada, że „Chiny zostaną najpotężniejszą siłą militarną, największą i najważniejszą światową gospodarką do lat 40 XXI wieku”.

Zobacz również: Zrobił to na oczach kamer. Niemiecki trener spoliczkował swoją podopieczną. Zawodniczka zabrała głos [WIDEO]

Zobacz również: Najbardziej atrakcyjny polityk? Który z liderów znalazł się na czele sondażu?

źródło: wmeritum.pl

(Visited 193 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj