Rzecznik rządu Piotr Müller ogłosił, że już we wtorek Rada Ministrów ustosunkuje się do tematu zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Według nieoficjalnych informacji możemy się z nimi pożegnać już od przyszłego tygodnia (poniedziałek 28 marca).

— Rząd zajmie się we wtorek rekomendacją ministra zdrowia dotyczącą zakończenia obowiązku noszenia maseczek. Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu — zapowiedział rzecznik rządu.

Polityk był gościem w radiowej Trójce i odpowiedział na pytanie, „kiedy Polscy będą mogli zdjąć maseczki w miejscach zamkniętych”.

— Myślę, że ta rekomendacja zaraz wejdzie w życie. Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu — mówił Piotr Müller wyrażając nadzieję, że dyskusji dojdzie „jutro na rządzie”.

Obowiązek zasłaniania ust oraz nosa został wprowadzony wraz z początkiem pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku. Nakrycie twarzy w początkowych miesiącach obowiązywało wszędzie. Aktualnie trzeba je nosić w zamkniętych przestrzeniach takich, jak sklepy, kina, restauracje.

Zobacz również: Joe Biden o rosyjskich groźbach: „Putin jest przyparty do ściany”

Zobacz również: Tusk atakuje rząd i Morawieckiego: „Dają czas na przepisanie majątków”

Przeczytaj również:  Zaskakujące słowa rumuńskiego polityka o Ukrainie. Mówi również o naszym kraju

źrodło: polsatnews.pl, onet.pl, RMF FM

(Visited 187 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj