propolski.pl: Sondaż: Kto zastąpi Andrzeja Dudę?

Andrzej Duda: Polski rząd udziela Mołdawii nieoprocentowany kredyt

Prezydent Duda podczas wizyty w stolicy Mołdawii Kiszyniowie oznajmił, że rząd polski przyzna Mołdawii 20 mln euro nieoprocentowanego kredytu.

– Mołdawia, Ukraina i Gruzja to jest Europa w sensie geograficznym, historycznym i kulturowym. Dlatego chcemy, by państwa te były w Unii Europejskiej i będziemy wspierać aspiracje członkowskie tych państw – stwierdził prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w Kiszyniowie z prezydent Mołdawii.

– Będę się starał cały czas wspierać dążenia Mołdawii do tego, by uzyskać status kandydata do UE, jak i w procesie członkostwa w UE. Nie jest niczym nowym, że Polska wspiera te aspiracje od początku. Jesteśmy zwolennikami otwartych drzwi do UE – dodał prezydent.

Polska za wcieleniem nowych państw do wielkiej wspólnoty

Zaznaczył, że polski rząd wspiera aspiracje Mołdawii, ale też Ukrainy i Gruzji. – Dziś jest ten czas, kiedy UE w sposób zdecydowany powinna powiedzieć „tak”, tym państwom, które znajdują się w trudnej sytuacji, a których narody są zdeterminowane do tego, by stać się członkami wielkiej europejskiej wspólnoty gospodarczej i cywilizacyjnej – powiedział Duda.

Polski patronat nad Mołdawią

Zapewnił, że będzie się starał o wsparcie dla Mołdawii na arenie międzynarodowej. Docenił też, że Mołdawia, przyjmując uchodźców z Ukrainy, wykonuje gest dobroci i „choć nie jest krajem wielkiego przemysłu i zamożności, jest krajem wielkiego serca”.

Zobacz także: Joe Biden o rosyjskich groźbach: „Putin jest przyparty do ściany”

Zobacz także: Ukraiński żołnierz ostro do Putina: „Twoje czołgi płoną, twoje samoloty spadają na ziemię. Wiesz dlaczego?”

Źródło: tvp.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these