Przewodniczący PO Donald Tusk opublikował kąśliwy komentarz w kwestii sankcji. Były premier zasugerował, że rząd dał czas rosyjskim oligarchom na to, by przepisali swoje majątki, zamiast nałożyć na nich szybkie sankcje.

– Zamiast natychmiast zamrozić lub skonfiskować rosyjskie aktywa, PiS proponuje zmiany Konstytucji. Dają czas na przepisanie majątków. Akurat premier Morawiecki powinien to dobrze rozumieć – podkreślił lider Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński stwierdził, że Donald Tusk powiela fake newsy. Tymczasem rząd PiS planuje wprowadzenie najostrzejszych sankcji w Europie. Do tego jednak potrzebna jest zmiana ustawy zasadniczej.

Jeszcze niedawno rzecznik PO Jan Grabiec miał podobne podejście, co Donald Tusk.

– Premier Morawiecki i wicepr. Kaczyński odrzucają propozycję premiera Tuska by zamrozić majątki rosyjskich oligarchów. W zamian proponują 3-miesięczny proces zmiany Konstytucji. Przecież nawet idiota zdąży w tym czasie przelać pieniądze, czy wyprzedać majątek. O to chodzi rządowi? – mówił polityk.

Na te słowa nie pozostał obojętny rzecznik rządu Piotr Müller.

– Przecież już teraz są mrożone aktywa w Polsce na bazie wprowadzonych sankcji. Chcecie je potem oddać w ręce zbrodniarzy jak sankcje miną?! Te środki trzeba skonfiskować i oddać ofiarom. Tego się domagamy i po to zmiana w Konstytucji – ripostował.

Zobacz również: Artur Dziambor ostro o działaniach rządu: „Takie pomysły tylko w PiSie podczas kryzysu!”

Zobacz również: Prof. Andrzej Bochenek: „Nie wierzę w samobójstwo prof. Zembali”

źródło: Twitter.com

(Visited 210 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj