propolski.pl: Adam Niedzielski nie wyklucza nowych obostrzeń

Koniec maseczek? Minister Niedzielski podał możliwy termin

Kiedy pożegnamy się z maseczkami? Możemy zaobserwować coraz mniej ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa. Wciąż jednak w wielu miejscach musimy zakrywać usta i nos.

Minister Adam Niedzielski był gościem w programie Radia Plus „Sedno sprawy”. Podkreślił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Szef resortu zdrowia wyjawił, że przedstawił premierowi propozycję, w której zawarł same konkrety. Mówi ona o zniesieniu od początku kwietnia obostrzeń w związku z noszeniem maseczek, izolacji oraz kwarantanny.

— Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą — mówił Adam Niedzielski.

Niedzielski na antenie Radia Plus przekazał, że jedynie w czwartek odnotowano 12 300 nowych zachorowań na COVID-19.

— Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek — zaznaczył polityk.

— Rzeczywiście w ostatnim czasie te spadki zdecydowanie zredukowały tę skalę, bo jeszcze tydzień, dwa tygodnie temu, mieliśmy spadki rzędu 30 procent, a one teraz są jednocyfrowe — dodał minister zdrowia.

Zobacz również: Jak wojna na Ukrainie zmieniła kampanię wyborczą we Francji

Zobacz również: Norwegia chce dostarczać więcej gazu ziemnego do Europy

źródło: TVN24.pl, Onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these