Konfederacja wystosowała apel do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, by ten otworzył system ochrony zdrowia na leczenie wszystkich chorób, a nie jedynie COVID-19. Przedstawiciele tego ugrupowania są przekonani, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to dojdzie do jeszcze większej liczby tragedii.

– System ochrony zdrowia potrzebuje gruntownego i szybkiego otwarcia. Potrzebuje też działań Ministerstwa Zdrowia; nie leczenia, tylko jednej choroby, ale zajęcia się też pacjentami, którzy potrzebują szybkiej, doraźnej opieki, nie tylko w sytuacjach, kiedy mają covida – powiedział poseł Urbaniak podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Poeł Urbaniak oraz Sośnierz przekazali, że otrzymują coraz więcej apeli od zdesperowanych wyborców o interwencję poselską. Nie ulega wątpliwości, że system ochrony zdrowia w naszym kraju jest już niemal całkowicie sparaliżowany i panuje w nim coraz większy chaos.

– W takim chaosie nie ma się czemu dziwić, że wielu lekarzy też może nie wytrzymywać tego psychicznie – podkreślił Urbaniak.

Parlamentarzysta przytoczył opinię wiceprezesa Porozumienia Zielonogórskiego Tomasza Zielińskiego, który apelował w poniedziałek w mediach społecznościowych:

– Dziś w POZ walczymy z niedziałającymi usługami e-recept, e-skierowań, zleceń na testy na koronawirusa. Tracimy wiele czasu na to. Ale od przyszłego poniedziałku dodatkowo będziemy mieli kumulację pacjentów COVID+ z trzech dni, bez możliwości przeniesienia porad na inny dzień – mówił.

Przeczytaj również:  Lubartów: Radny PiS się doigrał. Palił marihuanę w urzędzie

Zdaniem posła Urbaniaka na chwilę obecną „brakuje personelu medycznego”, a cały system ochrony zdrowia walczy obecnie z jedną chorobą. Zauważył, że lekarze, zamiast leczyć pacjentów, muszą tracić czas na skomplikowaną papierologię.

Zaapelował przy tym do ministra Niedzielskiego, „aby w końcu otworzył system ochrony zdrowia, bo będzie jeszcze więcej tragedii, będzie jeszcze więcej problemów, na które – jak widzimy – na razie niewiele zaradził”.

Także Dobromir Sośnierz ocenił, że „system ochrony zdrowia został przestawiony na walkę wyłącznie z jedną chorobą i stara się powiedzieć innym chorobom, że +musicie zaczekać, bo my musimy się teraz zająć Covidem”.

– Tylko problem jest taki, że te choroby nie chcą zaczekać, i te inne choroby się rozwijają – zaznaczył poseł.

Zobacz również: Mariusz Błaszczak zakażony koronawirusem. Minister trafił na kwarantannę

Zobacz również: Dobromir Sośnierz stracił cierpliwość: Jak pan wierzy w ten sok z gumijagód, to pan sobie wszczepia [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 86 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj