W Polsce pojawił się kryzys, który trudno zażegnać. Stale obserwujemy wzrost podatków, inflacji, a co za tym idzie cen podstawowych produktów. Do tego dochodzą jeszcze problemy przedsiębiorców, którym stale podnosi się składki ZUS.

Nie musimy wspominać, że wzrost cen gazu, prądu i cen paliwa powoduje olbrzymi wzrost kosztów prowadzenia działalności. Konfederacja wielokrotnie postulowała o zmiany w kwestii prowadzenia własnego biznesu i ułatwienia życia Polakom, którzy chcą pracować.

– Witam serdecznie na bardzo smutnej konferencji prasowej Konfederacji. Bardzo smutnej konferencji, bo poświęconej wzrostami. Niestety nie wzrostami wynagrodzeń, a wzrostami składek ZUS dla przedsiębiorców. Najwyższym podwyżkom składek ZUS dla przedsiębiorców w historii. Według wskaźnika ministerstwa finansów nawet milion przedsiębiorców ma od początku 2023 roku płacić wyższe składki na ZUS. Będzie to wzrost z obecnych 1 211,28 zł miesięcznie do aż 1 398,14 zł. Miesięcznie. To największa podwyżka składek w historii – powiedział Jakub Kulesza w czasie konferencji prasowej Konfederacji.

Głos zabrał również poseł Grzegorz Braun, który podziwia tych przedsiębiorców, którzy wciąż wytrwale walczą o swój biznes, w tak trudnych okolicznościach.

Przeczytaj również:  "Kuchenne rewolucje" notują znaczący spadek oglądalności. Program Gessler zniknie z anteny?

– Szczęść Boże polskim przedsiębiorcom, zwłaszcza „Misiom” (Małym i Średnim Przedsiębiorcom), którzy w walce z przeważającymi siłami rządu Rzeczypospolitej Polskiej, o zgrozo, ciągle jeszcze dają radę. To znaczy funkcjonują. Nie wyemigrowali, nie uciekli z krzykiem, nie odlecieli na Księżyc, bo są Polakami, bo chcą budować przyszłość rodzin własnych i tych, którym dają pracę tutaj, w Polsce. I my – Konfederacja – jesteśmy z nimi w tej nierównej walce. Niestety bardzo nierównej, bo jesteśmy jedyną formacją parlamentarną, która – Uwaga! – w Sejmie IX kadencji nie poparła ani jednej podwyżki podatków, jawnych czy ukrytych – stwierdził Grzegorz Braun na nagraniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wojciech Cejrowski o zasiłkach dla Ukraińców: Są nielegalne! Polacy płacą podatki dla Polaków, a nie Ukraińców

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poseł Kierwiński ostro o UE: „To nie jest mądre zachowanie” [WIDEO]

Największa w historii podwyżka składek ZUS dla przedsiębiorców.

Największa w historii podwyżka składek ZUS dla przedsiębiorców. #KONFEDERACJA

Opublikowany przez Michała Urbaniaka Piątek, 13 maja 2022

źródło: Facebook

(Visited 83 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj