Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski zaapelował o dymisję przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen oraz unijnego komisarza Fransa Timmermansa.

O szczegółach poinformowała agencja Reuters, powołując się na unijnych dyplomatów. Przekazano, że Niemcy i Włochy ustaliły w rozmowach z UE, że mają w planach otwarcie kont rublowych, by w dalszym ciągu kupować rosyjski gaz bez naruszania sankcji.

Dodano, że słowa przedstawicieli KE nie były jasne, by pozwolić państwom na otwieranie kont rublowych i kupowanie rosyjskiego gazu.

– Można odnieść wrażenie, że jak zwykle pozostawiono otwarte drzwi do prowadzenia biznesu – wyjaśnił jeden z dyplomatów.

Mocne słowa Janusza Kowalskiego

– Komisja Europejska, na której czele stoi Niemka, Ursula von der Leyen, z Europejskiej Partii Ludowej, partii Donalda Tuska oraz Frans Timmermans, który zawiaduje kwestiami energetycznymi i jego departament energii dał rekomendacje Niemcom i Włochom, że mogą finansować Władimira Putina, że mogą płacić w rublach – powiedział Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

– To jest niebywały skandal. To powinno się skończyć natychmiastową dymisją i szefowej Komisji Europejskiej i Fransa Timmermansa, człowieka „Gazety Wyborczej” – dodał parlamentarzysta.

W ocenie polityka „to Komisja Europejska dzisiaj wprost wspiera Putina i w pełni odpowiada za to, że jej urzędnicy chronią niemieckie, włoskie interesy, a więc sojuszników Władimira Putina”.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

– Takie są fakty – skwitował polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun uderza w rząd: „W najlepszym wypadku pomyleńcy” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wojciech Cejrowski o zasiłkach dla Ukraińców: Są nielegalne! Polacy płacą podatki dla Polaków, a nie Ukraińców

źródło: DoRzeczy, TVP Info

(Visited 1 152 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj