Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński był gościem w PR24 i skrytykował działania UE.

– Środki na pomoc dla uchodźców z Ukrainy są nam bardzo potrzebne i nie rozumiem zachowania UE, która ich nie chce przyznać, to nie jest mądre zachowanie – powiedział Marcin Kierwiński.

– To jest sytuacja kuriozalna i niezrozumiała, UE powinna te pieniądze Polsce przyznać, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Polacy przyjęli uchodźców do swoich domów, okazują im pomoc i na to potrzebne są środki i te środki powinna UE dla Polaków przeznaczyć — dodał polityk PO.

Kierwiński wyjaśnił, że „te środki dla uchodźców są bardzo Polsce potrzebne, ale to jest kropla w morzu w porównaniu z Krajowym Planem Odbudowy”.

– Te środki są nam bardzo potrzebne i tu nie rozumiem zachowania Unii Europejskiej, to nie jest mądre zachowanie. Ale te środki są niczym w porównaniu ze środkami, które są blokowane z uwagi na nieudolność rządu PiS i wrogą postawę Ziobry. Bo nie mam wątpliwości, że jeśli dziś, w warunkach wojny ktoś blokuje pieniądze dla Polski, a to jest pan minister Ziobro, to jest albo szaleńcem, albo działa w interesie obcych państw — przyznał sekretarz generalny PO.

Ponadto przypomniał, że w PE „europosłowie PO zagłosują za każdym rozwiązaniem, które będzie przyspieszać perspektywę otrzymania przez Polaków pieniędzy z KPO”.

źrodło: telewizjarepublika.pl, youtube.com

(Visited 222 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj