Wojciech Cejrowski, który często w mocnych słowach komentuje bieżące wydarzenia tym razem podjął się tematu zasiłku dla Ukraińców.

Publicysta, który był gościem w „STUDIO DZIKI ZACHÓD” na antenie radia WNET mówił o świadczeniach socjalnych dla Ukraińców.

– 500 plus dla Ukraińców jest z pewnością nielegalne. Pani, która to ogłosiła w telewizji, powinna wylecieć z pracy – powiedział Wojciech Cejrowski.

Znany podróżnik jest zdania, że wszystko to, co ma aktualnie miejsce odbywa się ze szkodą zarówno dla polskich, jak i ukraińskich dzieci. Jak wiadomo do Polski przyjechało ok. 950 tys. dzieci z Ukrainy, a łącznie nawet 3,3 miliona uchodźców z tego kraju.

– 500 plus dla Ukraińców jest z pewnością nielegalne. Pani, która to ogłosiła w telewizji, powinna wylecieć z pracy. Program 500 plus został uchwalony po to, żeby Polacy się rozmnażali, żeby Polki rodziły więcej dzieci. Wobec tego możemy teraz dać Ukraińcom, jeśli oczywiście taka jest wola Polaków lub rządu, dać te 500 plus. Jednak nie możemy tego robić poprzez ustawę o 500 plus – powiedział Cejrowski.

Przeczytaj również:  Strzelanina w Monterey Park w Kalifornii. Są ofiary [WIDEO]

– Wszystkie inne rozdawnictwa… są nielegalne, gdyż Polacy płacą podatki na przykład na szkoły. Uchodźcom z Ukrainy możemy udostępnić pomieszczenia szkolne, jeśli chcemy im pomóc, ale niech oni tam usadowią swoje nauczycielki, żeby one także uczyły w klasach ukraińskich – przyznał publicysta.

– Wiadomym jest, że dzieci z Ukrainy nie znają polskiego języka, natomiast polskie dzieci nie znają języka ukraińskiego. Więc pojawia się pewien problem. Mamy zatem dwa różne programy nauczania. Przez tego typu wymieszanie dzieci obniży się poziom edukacji. Wobec tego trzeba stworzyć osobne klasy – zaznaczył Cejrowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Doda o zwycięstwie Ukrainy na Eurowizji. Nie szczędziła mocnych słów

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk: „Inflacja nie jest winą PiS, a opozycji”

źródło: YouTube

(Visited 486 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj