Były premier Donald Tusk zaatakował prof. Krystynę Pawłowicz w czasie wykładu na Uniwersytecie Zielonogórskim. Sędzia TK nie przebierała w słowach i błyskawicznie usadziła polityka.

Donald Tusk określił Pawłowicz jako „teoretycznie poważną panią” i przekonywał, że nazwała ona Unię Europejską „szmatą”.

– Słowa i idee, ale szczególnie słowa, mają swoje znaczenie i konsekwencje. Ktoś dzisiaj mówi, że Bruksela to jest okupant, że Unia Europejska to jest problem albo szmata. Zdaje się, że mamy jakąś teoretycznie poważną panią w teoretycznie poważnym ciele prawnym, która powtarza nieustannie, że Unia Europejska to szmata i się modli każdego dnia, żebyśmy wystąpili z EU – mówił Donald Tusk.

– Możemy się dzisiaj śmiać z pani Krystyny. Wolałbym, żeby to było wyłącznie przedmiotem anegdot i śmiechu, ale tak naprawdę to mi nie jest do śmiechu, bo jest więcej takich ludzi, którzy takie słowa wypowiadają. I słowa czasami zamieniają się w fakty i czyny – dodał.

Mocna reakcja prof. Krystyny Pawłowicz

Sędzia TK odniosła się do słów Tuska na portalu Twitter mówiąc, że przewodniczący PO „wychowuje Cybów”.

Przeczytaj również:  „Trzeba im pokazywać, że z Rosją zawsze były problemy”. Wałęsa zaapelował do Niemców

– Panie DONALDZIE TUSK @donaldtusk, Proszę, by zaprzestał pan lansować się na moim nazwisku. Nie jest też godną metodą polit. walki publ.atakowanie z nazwiska starszej kobiety, szczucie na nią swych zdesperowanych słuchaczy i poniżanie urzędów państwa polskiego. Wychowuje pan Cybów – napisała na Twitterze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk: „Inflacja nie jest winą PiS, a opozycji”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Onet przeszedł sam siebie. Putin nic nie wiedział o mordowaniu Ukraińców?

źródło: Twitter

(Visited 183 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj