policji

Jest oficjalny komunikat policji: Skakano po dachu radiowozu, zaatakowano i znieważano funkcjonariuszy. 48 osób zatrzymanych

W internecie pojawiło się stanowisko Rzecznika Komendy Stołecznej Policji w sprawie wczorajszych interwencji na Krakowskim Przedmieściu.

— Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrując zażalenie prokuratury, na niezastosowanie przez Sąd Rejonowy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Michała Sz. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Czynność ta podlega natychmiastowej wykonalności. Środek ten został zastosowany w ramach prowadzonego postępowania w sprawie napaści na osobę z fundacji pro-life i uszkodzenia pojazdu. W zdarzeniu tym brało udział kilka osób, w tym posługujące się nożami. Postępowanie to w żaden sposób nie obejmuje przestępstw dot. obrazy uczuć religijnych, jak również znieważenia pomników, w związku z czym toczy się odrębne postępowanie przygotowawcze — możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

— W trakcie zatrzymania ww. doszło do zbiegowiska na Krakowskim Przedmieściu, w którego trakcie część jego uczestników dopuściła się ataku na mienie w postaci radiowozu policyjnego (m. in. skakano po dachu i masce radiowozu) oraz ataku wobec funkcjonariuszy policji i ich znieważania.

Co więcej, policja podała, że wśród zatrzymanych na Krakowskim Przedmieściu i ul. Wilczej w Warszawie jest 48 osób, wobec których prowadzone będą czynności dotyczące m.in. naruszenia nietykalności, uszkodzenia radiowozu, oraz znieważenia pomnika.


Zatrzymano 48-osób najbardziej agresywnych. Zatrzymania dotyczą art. 254 par 1 KK: tj: Kto bierze czynny udział w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie — wyjaśnia policja, która dodaje, że osoby zatrzymano m.in. na Karkowskim Przedmieściu, jak również na ul. Wilczej w Warszawie. Wśród 48-osób zatrzymanych znajdują się także osoby, wobec których prowadzone będą także czynności dot. m.in. naruszenia nietykalności (1 osoba) uszkodzenia radiowozu oraz urządzeni nagłaśniających (3 osoby) znieważenia pomnika (1 osoba) — czytamy.

W trakcie zatrzymania ww. doszło do zbiegowiska na Krakowskim Przedmieściu, w którego trakcie część jego uczestników dopuściła się ataku na mienie w postaci radiowozu policyjnego (m. in. skakano po dachu i masce radiowozu) oraz ataku wobec funkcjonariuszy policji i ich znieważania.

O zatrzymaniach poinformowano niezwłocznie prokuraturę, a czynności procesowe będą realizowane z udziałem ustanowionych obrońców.

— czytamy w dalszej części komunikatu. 

Przeczytaj również: „Jesteś zarazą!” Aktywistka LGBT atakowała przechodnia. Policja dosłownie 3 minuty później obaliła ją na ziemię

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these