Wielu ekspertów i lekarzy coraz częściej opowiada się za obowiązkiem szczepień. Tymczasem sondaże nie pozostawiają złudzeń — Polacy wcale nie są chętni, by się na nie godzić, i to nawet z własnej woli. Również były prezydent RP, Bronisław Komorowski, wyraził zdecydowaną aprobatę dla tego przykrego zalecenia.

Polityk był gościem w programie Beaty Lubeckiej w Radio ZET i stwierdził, że dobrą formą „zachęty” będzie wymuszenie szczepień poprzez odebranie nam pewnych praw.

Zobacz również: Nawet Tusk nie pomoże już Platformie. Kolejny dramatyczny sondaż

Były prezydent wyraził niezadowolenie w związku z tym, że PiS jest bardzo łagodny wobec Polaków i nie zmusza ich oficjalnie do przyjęcia „szprycy”.

— Szczepienia powinny być obowiązkowe. Tak, jak inne szczepienia są obowiązkowe — powiedział w wywiadzie dla Radia ZET Bronisław Komorowski.

Ponadto dodał, że zaszczepieni powinni mieć więcej praw niż ci, którzy tego nie zrobili.

— Niektóre role, sytuacje powinny być dopuszczalne dla osób, które się zaszczepiły. Tak, jak np. osoba chora na gruźlicę nie może być kucharzem, tak samo osoba, która się nie zaszczepiła i jest zagrożeniem, jej prawa muszą być skonfrontowane z prawem wszystkich do bezpieczeństwa zdrowotnego — mówił.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Timmermans: „Celem odejście od ropy, gazu i węgla” Powstanie nowelizacja prawa dot. opodatkowania energii

Źródło: pantarhei24.com

(Visited 792 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj