Jak wynika z najnowszego sondażu, Platforma Obywatelska na tle swoich politycznych rywali znajduje się w coraz gorszym położeniu. Badanie pokazuje, że większość Polaków nie wierzy, że ugrupowaniu uda się odzyskać zaufanie wyborców, nawet jeżeli miałby w tym pomagać Donald Tusk.

Nowy sondaż United Surveys nie pozostawia złudzeń. Ankietowani odpowiedzieli na pytanie, czy „powrót Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej pozwoliłby tej partii odzyskać zaufanie wyborców?”

Wyniki nie napawają optymizmem. Nawet 60 proc. badanych jest zdania, że pojawienie się byłego premiera wcale nie poprawiłoby notowań partii.

Zdaniem 57,5 proc. ankietowanych powrót Donalda Tuska nie zwróci PO zaufania wyborców – „zdecydowanie” odpowiedziało 21,9 proc., „raczej” – 35,6 proc.

Zupełnie innego zdania jest zaledwie 27,7 proc. respondentów, którzy mają nadzieję, że Donald Tusk uratuje Platformę Obywatelską. Wśród nich odpowiedź „zdecydowanie” wybrało jedynie 12,4 proc. Odpowiedzi w tej sprawie nie udzieliło 14,8 proc. badanych.

W zmianę na lepsze z pomocą Donalda Tuska nie wierzą nawet sami wyborcy Koalicji Obywatelskiej. Taką nadzieję wyraziło zaledwie 51 proc., natomiast przeciwnego zdania jest 37 proc. wyborców popierających KO.

Wśród zwolenników PiS-u jest 5 proc. osób, które w powrocie byłego premiera pokładają ogromne nadzieje. Badanie przeprowadzono w dniu 21,05.2021 r. na grupie 1000 osób.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 087 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wałęsa skomentował podwyżki dla byłych prezydentów: "Mam kaca moralnego, ale jednocześnie..."

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here