Znany polityk Frans Timmermans udzielił wywiadu dla EURACTIV.com i wypowiedział się w kwestiach opodatkowania energii. Podczas rozmowy zwrócono uwagę na to, że opodatkowanie ropy i gazu jest obecnie niższe niż energii.

— Nie bez powodu zaproponujemy nowelizację prawa dotyczącego opodatkowania energii. Celem jest przecież odejście od ropy, gazu i węgla — zapowiedział Frans Timmermans.

Wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu wyjaśnił, że już niedługo pojawią się znaczące zmiany w tej sprawie.

Zobacz również: „Minuta krzyku – wszystko, co nam pozostaje”. Głośny apel aktywistki przed ambasadą w Warszawie [WIDEO]

— Nie bez powodu zaproponujemy nowelizację prawa dotyczącego opodatkowania energii. Celem jest przecież odejście od ropy, gazu i węgla. Potrzebujemy systemu podatkowego, który będzie wspierał kroki w tym kierunku. To mniej więcej chcemy osiągnąć. I na taką potrzebę wskazuje też raport MAE, o którym już mówiłem — odpowiedział Timmermans. Po chwili otrzymał dodatkowe pytanie, czy w rzeczywistości oznacza to mniejsze opodatkowanie energii elektrycznej, a znacznie większe paliw kopalnych, na które odpowiedział:

— Zobaczymy. Skoro już mówimy o opodatkowaniu, to trzeba wspomnieć, że państwa członkowskie są bardzo uwrażliwione na tę kwestię, więc musimy być bardzo precyzyjni.

Polityk potwierdził również, że do przyjęcia nowych rozwiązań potrzebna jest jednomyślność i przez to właśnie pojawiają się problemy.

Źródło: tysol.pl

(Visited 365 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Demonstracje przed Sejmem po decyzji ws. stanu wyjątkowego. “Biedni, naiwni ludzie” [FOTO/WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here