Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu agencji dpa i skrytykował kanclerz Niemiec Angelę Merkel za prowadzenie rozmów z Aleksandrem Łukaszenką.

Mateusz Morawiecki odniósł się do niemieckiej próby negocjacji z Aleksandrem Łukaszenką. Kanclerz Merkel odbyła dwukrotną rozmowę telefoniczną z prezydentem Białorusi.

Premier Polski Mateusz Morawiecki skrytykował kanclerz Niemiec Angelę Merkel za jej ostatnie dwie rozmowy przez telefon z białoruskim przywódcą Alaksandrem Łukaszenką — podała w sobotnim komunikacie agencja dpa.

Choć szef polskiego rządu wyraził zadowolenie z zaangażowania Unii Europejskiej w kryzys na granicy polsko-białoruskiej, to jednocześnie skrytykował niemiecką kanclerz:

Ale kiedy kanclerz Merkel zadzwoniła do Łukaszenki, przyczyniła się do legitymizacji jego reżimu, podczas gdy walka o wolną Białoruś trwa już od 15 miesięcy — powiedział Morawiecki.

Premier ocenił, że białoruski prezydent nadużywa rozmów telefonicznych z przywódcami zachodnich demokracji:

— Zachowywał się tak, jakby Merkel zgodziła się na transport 2000 migrantów przez korytarz do Niemiec i innych krajów europejskich. A to nie jest w porządku — twierdził premier w wywiadzie udzielonym dpa.

Przeczytaj również: Aleksandr Łukaszenka grozi Polakom. Zachęca migrantów do forsowania polskiej granicy [WIDEO]

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: Groźna akcja! Policja zapobiegła eskalacji buntu w ośrodku dla migrantów [WIDEO]

źródło: Do Rzeczy

(Visited 311 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj