W czwartkowe popołudnie w ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie miał miejsce bunt migrantów. Szczęśliwie sytuację udało się opanować, chwilowo jednak wymykała się ona spod kontroli. Polska policja opublikowała nagranie, które zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się wewnątrz ośrodka.

We wspomnianym ośrodku przebywa aktualnie 604 mężczyzn, 358 z nich to obywatele Iraku. W czwartek doszło do buntu w ośrodku, ponieważ grupa 100 osób próbowała z niego uciec, by przedostać się do Niemiec.

Imigranci zabrali się za niszczenie budynku, ogrodzenia oraz szyb, słowem zachowywali się niezwykle agresywnie. Służby były zmuszone wezwać dodatkowe wsparcie, ponieważ negocjacje z cudzoziemcami nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

Mundurowi pokazali nagrania, które zarejestrowały kamery monitoringu. Na filmie widać, jak jeden z mężczyzn rzucił w kamerę jakimś przedmiotem.

Do całej sprawy odniosła się rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska, która zapewniła, że warunki w ośrodku są bez zastrzeżeń. Nie podobają się jednak przebywających tam migrantom.

— Zwłaszcza, że są to obywatele w głównej mierze Iraku, którzy nam zeznają, że ich warunki tam, gdzie mieszkali w krajach pochodzenia, były dobre, mieli dość dobre statusy ekonomiczne — powiedziała rzeczniczka.

Przeczytaj również:  Tusk odpowiada Kaczyńskiemu. „Będę czuły i delikatny, chociaż...”

— Naturalne jest to, że ten ośrodek nie zapewnia im takich warunków, jakie mieli w domu. Proszę pamiętać, że to jest ośrodek poligonowy. Byli tam zakwaterowani żołnierze Wojska Polskiego, żołnierze NATO i ośrodek był cały czas używany, więc te warunki były i są dobre — zapewniła Anna Michalska.

Zobacz również: Kolejny popis chamstwa w wydaniu Lempart. Wdała się w sprzeczkę z panią sprzątającą biurowiec [WIDEO]

Zobacz również: Aktywista partii Razem zatrzymany niedaleko granicy. Wojska Obrony Terytorialnej wydały oświadczenie

Źródło: polsatnews.pl, YouTube.com

(Visited 499 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj