propolski.pl: Migranci błagają o pomoc na granicy. Ekspert bezlitosny

Migranci błagają o pomoc na granicy: „Help, help Poland”. Mocny komentarz eksperta

W mediach pojawiło się emocjonalne nagranie z granicy polsko-białoruskiej. Uwieczniono na nim klęczących przed drutem kolczastym migrantów, którzy błagają Polskę o pomoc: „Help Poland”.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej stale przybiera na sile. Sieć obiegło wiele nagrań i zdjęć obrazujących próby agresywnego przekroczenia granic Rzeczpospolitej Polskiej, a także ataki na polskie służby, które pilnują szczelności granic.

W tym tygodniu poinformowano, że migranci wspomagają się wieloma niebezpiecznymi narzędziami. Pewna grupa, by sforsować zabezpieczenia, stworzyła nawet taran.

Białoruskie służby robią wszystko, by doprowadzić do eskalacji konfliktu, a także próbują wpłynąć na przekaz medialny, by wzbudzić litość w odbiorcach.

— Jedna z wielu „sesji fotograficznych” dla potrzeb reżimowych mediów. Osoby z dzieckiem przyprowadzone pod ogrodzenie graniczne, fotoreporter robi zdjęcia z różnych ujęć, po czym osoby z dzieckiem wracają do namiotu. Takich, podobnych sytuacji jest dzisiaj więcej — przekazała w mediach społecznościowych policja.

Na jednym z nagrań z polsko-białoruskiej granicy pokazano szczególnie chwytający za serce obraz. Widać na nim zmarzniętych migrantów, którzy klęczą i wołają o pomoc: „Help, help Poland”.

Jeden z ekspertów Wojciech Szewko, analityk ds. stosunków międzynarodowych pozostawił w tej sprawie bezlitosny komentarz.

— Ci, którzy wczoraj rzucali kamieniami — teraz klękają i krzyczą „help help Poland” — napisał.

Zobacz również: Ktoś zdewastował grobowiec rodziny Stuhrów w Krakowie. Policja ustala szczegóły

Zobacz również: Kolejne zamieszki na granicy. MON opublikował zdjęcia żołnierzy białoruskiego Specnazu! [WIDEO]

Źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these