Gdy 15 maja Zjednoczona Prawica ogłosiła szczegóły Polskiego Ładu, w mediach rozpętała się prawdziwa wojna. Wielu polityków zarówno lewej i prawej strony sceny politycznej nie szczędziło krytyki wobec nowego pomysłu PiS.

Zbigniew Hołdys znany ze swojej niechęci do obecnej władzy również zostawił uszczypliwy komentarz pod adresem Polskiego Ładu i samego Jarosława Kaczyńskiego.

— 71-letni średniowieczny dziad, który nigdy nie był za granicą, nie zna żadnego obcego języka, nie ma pojęcia o ekonomii, nie wie jak posłużyć się komórką, postanowił zostać polskim Leninem. Chce swym tępym łbem zgotować Polsce los, z którego będziemy się gramolić przez 3 pokolenia — powiedział Zbigniew Hołdys, komentując założenia nowego projektu PiS.

Zobacz również: Klaudia Jachira przelicza Polski Ład na gwiazdy w naszej galaktyce. Internauci rozbawieni

Podczas ostatniej trzygodzinnej konwencji liderzy Zjednoczonej Prawicy przedstawili założenia Polskiego Ładu, który ma na celu „ratowanie” Polski po kryzysie wywołanym pandemią korowirusa.

— Panie Hołdys, cóż za samokrytyka”; „Przekonanie, że bycie za granicą, mówienie obcymi językami i obsługa telefonu to mandat do bycia mądrym tego świata”; „Nie Dziad. A mężczyzna z doktoratem. Z majątkiem. Założył jedną z największych firm w Polsce. Ośmiesza pan siebie. Nie pierwszy i zapewne niestety nie ostatni raz. Choć obym się mylił” — napisali zniesmaczeni internauci.

Przeczytaj również:  Wojciech Cejrowski o zasiłkach dla Ukraińców: Są nielegalne! Polacy płacą podatki dla Polaków, a nie Ukraińców

Pomysły zaprezentowane w Polskim Ładzie nie przypadły do gustu szefowi Platformy Obywatelskiej, który powiedział:

— Wiele propozycji kolejny raz dzieli Polaków. Dla przykładu rzekoma obniżka podatków. Przyniesie realną korzyść wyłącznie tym, którzy zarabiają do 6 tys. brutto, a uderzy w przedsiębiorców i klasę średnią. Ludzi, którzy również ciężko pracują. Z jednej strony mówi się o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku, a z drugiej na przedsiębiorców nałożony zostanie nowy podatek w postaci 9 proc. składki zdrowotnej. To nie jest plan rozwoju Polski, wzmacniania państwa, jego instytucji, które dobrze funkcjonują i służą ludziom — powiedział Borys Budka w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Zobacz również: Budka skrytykował Polski Ład. Jest przekonany, że to, co w nim dobre, wymyśliła PO

Źródło: dorzeczy.pl

(Visited 5 439 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj