Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy szła ramię w ramię ze Strajkiem Kobiet. Okazuje się jednak, że część feministek nie jest zadowolona ze współpracy z Jerzym Owsiakiem.

Gdy Jerzy Owsiak ogłosił, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie współpracować ze Strajkiem Kobiet, zdania co do takiej inicjatywy były podzielone. Przeciwnicy protestujących zwracali uwagę na to, że organizacja zbiera pieniądze na leczenie dzieci, tymczasem manifestacje dotyczą prawa do aborcji.

Jerzy Owsiak podpadł jednak feministkom. Wszystko za sprawą wczorajszej konferencji, na której zabrał głos w sprawie aborcji.

Czytaj także: Nieoczekiwane wsparcie dla Polski: „Wzywamy Niemcy do rezygnacji z projektu Nord Stream 2”

Nie jesteśmy za tym, żeby aborcja była na pstryknięcie, to jest absolutne nadużycie — powiedział Jerzy Owsiak.

W ten sposób lider WOŚP naraził się zwolenniczkom Strajku Kobiet. Feministki rozpoczęły więc atak na Owsiaka w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Panika w TVN24. Najpierw obcięto pensje, teraz nadeszła fala zwolnień

Zdaniem niektórych WOŚP doprowadził do wyciszenia protestów w weekend, ponieważ skupił na sobie całą uwagę. Ponadto sam Owsiak naraził się tym feministkom, które domagają się aborcji na życzenie.

Źródło: Twitter

(Visited 23 830 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Michał Szpak zaangażował się w Strajk Kobiet. Piosenkarz uczestniczył w "Dziadach" przed domem Kaczyńskiego

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here