11 listopada w Warszawie jak co roku odbędzie się Marsz Niepodległości, zorganizowany jest przez środowiska narodowe. 

Wydarzenie to budzi mnóstwo emocji szczególnie ze strony przedstawicieli opozycji, która na czele z Rafałem Trzaskowskim protestuje przeciwko temu pomysłowi. Tegoroczny Marsz Niepodległości odbędzie się pod hasłem: „Niepodległość nie na sprzedaż”.

Wiele dodatkowych kontrowersji narosło wokół Roberta Bąkiewicza i kierowanego przez niego stowarzyszenia za sprawą niedawnych demonstracji opozycji przeciwko wyrokowi TK w kwestii nadrzędności prawa krajowego nad prawem Unii Europejskiej.

Kilka dni temu narodowcy usiłowali zakłócić wystąpienie Donalda Tuska, wówczas zareagowała weteranka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawka, która nie przebierała w ostrych słowach pod adresem Bąkiewicza.

— Milcz głupi chłopie! Milcz chamie skończony! — krzyczała staruszka.

Do całej sprawy odniosła się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która stwierdziła, że „wszystkie działania związane z Robertem Bąkiewiczem budzą wiele wątpliwości. To zachowania niedopuszczalne”.

Osobiście przyznała, że opowiada się za zdelegalizowaniem Marszu Niepodległości, ponieważ są o wiele ważniejsze sprawy, które powinny stać się priorytetowe.

— Ostatnia manifestacja na pl. Zamkowym została zakłócona w sposób obrzydliwy. Nawet odśpiewanie polskiego hymnu zostało zakłócone. To jest po prostu wielki skandal. Ja jestem za tym, aby taka działalność była zdelegalizowana. I co najważniejsze, żeby minister kultury nie dawał na coś takiego pieniędzy. To są wielkie środki. Brakuje pieniędzy na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, a miliony złotych dawane są człowiekowi, który wykorzystuje je do wzniecania zamieszek, aktów nietolerancji. To nie powinno mieć miejsca — podsumowała Kidawa-Błońska.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Zobacz również: Mazurek nie miał litości dla Schetyny. Po tych słowach nie wytrzymał [WIDEO]

Zobacz również: Jeremy Clarkson przeprowadzi się do Polski? „To miejsce, gdzie wszyscy bylibyśmy szczęśliwi”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 458 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj