Były minister rolnictwa ostrzegł przed unijnym „Zielonym Ładem”, który ma mieć wyjątkowo negatywny wpływ na europejskie rolnictwo. Nie szczędził przy tym mocnych słów krytyki wobec swojego następcy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jan Krzysztof Ardanowski podczas wystąpienia na konferencji „Europejski Zielony Ład – szanse i zagrożenia” skrytykował unijny program oraz obecnego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudę.

W ocenie polityka, unijne propozycje będą wiązały się z niekorzystnymi rozwiązaniami dla rolnictwa, a także dla uboższych Europejczyków.

— Naukowcy stwierdzili, że nastąpi ogromny spadek produkcji rolniczej w Europie. Europa stanie się importerem żywności, a w tej chwili jest jej eksporterem netto — mówił były minister rolnictwa.

— Ci bardzo bogaci w Europie, którzy otrzymują dobre wynagrodzenia, zapewne będą w stanie kupić tę bardzo dobrą żywność europejską, natomiast dla znacznej części społeczeństw przewiduje się import z innych kontynentów — dodał Jan Krzysztof Ardanowski.

Wyjątkowo oberwało się również obecnemu szefowi resortu rolnictwa Grzegorzowi Pudzie, który według niektórych informacji może niedługo stracić swoje stanowisko.

— Polski minister rolnictwa przyłącza się do kilku krajów europejskich, bardzo mocno wspierając zakaz hodowli zwierząt futerkowych czy ograniczenie użycia klatek dla kur, królików czy gołębi — tłumaczył Ardanowski i opowiedział o niepokojących skutkach unijnej polityki, które już wkrótce mogą nas dotknąć.

Przeczytaj również:  Rosja uznana za państwo sponsorujące terroryzm. Parlament Europejski zdecydował

— Pewnie wszyscy z nas, którzy wychowaliśmy się na wsi i hodowaliśmy króliki, powinniśmy się tego wstydzić, bo jest to niemoralne i byliśmy barbarzyńcami. Mowa jest także o zakazie stosowania kojców porodowych dla macior oraz indywidualnych sposobów odchowu cielaków. To wszystko bardzo mocno uderzy w rolnictwo i sprawi, że bardzo wiele gospodarstw upadnie — podsumował Ardanowski.

Zobacz również: Jeremy Clarkson przeprowadzi się do Polski? „To miejsce, gdzie wszyscy bylibyśmy szczęśliwi”

Zobacz również: Mazurek nie miał litości dla Schetyny. Po tych słowach nie wytrzymał [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, se.pl

(Visited 480 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj