Strona główna Polska Kidawa-Błońska wyjawiła, co naprawdę myśli o 500 plus. Nagranie obiegło Internet

Kidawa-Błońska wyjawiła, co naprawdę myśli o 500 plus. Nagranie obiegło Internet

3 min czytania
0
3
24,359
Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła w poniedziałek Piaseczno, gdzie spotkała się z jego mieszkańcami. Tematem jednej z rozmów okazał się być program „500 plus”.

Kidawa-Błońska dała do zrozumienia, że rządowy program dla rodzin sprawia, że ich członkowie nie pracują oraz „dają taki sam przykład swoim dzieciom”:

— Ludzie, którzy pracują, czują się w jakiś sposób upokorzeni, że ktoś jest wspierany, a nie pracuje — stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska.

— Bo w każdym społeczeństwie są osoby, którym musimy pomagać, bo sobie nie dają rady. Ale pomagać w taki sposób, żeby je wyciągać z tego, że nie pracują, żeby miały szanse normalnie się rozwijać — podkreśliła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Frontmenka Platformy Obywatelskiej dodała również, że państwo przede wszystkim powinno zajmować się wsparciem ludzi pracujących, a niepracujący rodzice dają zły przykład swoim dzieciom:

— Wmówiono ludziom, że bierzesz pieniądze i to już wystarczy, nie musisz się rozwijać. Gdzieś edukacyjnie, wychowawczo, straciliśmy tą… Budowanie w ludziach aspiracji by pracować, rozwijać się. Starać, żeby dzieci miały zapewnioną lepszą przyszłość.

— To jest kolejne pokolenie, które będzie wychowywane dokładnie w taki sam sposób — oceniła krytycznie. Zdaniem kandydatki KO Polacy „zgubili szacunek do pracy”.

Przeczytaj również: Kidawa-Błońska zabrała głos na temat koronawirusa. „Nie wierzę, to jakieś fejkowe konto?”

źródło: Twitter

Reakcja
26
Przeczytaj również:  Opozycja prowadzi rozmowy w przerwie prac Komisji Sprawiedliwości: "Robimy jaja czy nie?"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Kidawa-Błońska tłumaczy się ze swoich słów: „Życie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę”

Małgorzata Kidawa-Błońska od kilku dni próbuje się tłumaczyć z ostatnio wypowiedzianych sł…