Małgorzata Kidawa-Błońska podjęła na Twitterze temat koronawirusa. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zapytała o działania, które rząd podjął w sprawie przeciwdziałania zagrożeniu, które pojawiło się we Włoszech.

Kidawa-Błońska wyraziła zaniepokojenie w związku z błyskawicznym rozprzestrzenianiem się koronawirusa na południu Europy. Według najnowszych informacji wirus z chińskiego Wuhan pojawił się we Włoszech. W ciągu zaledwie paru dni od jego pojawienia się, liczba zakażonych przekroczyła ponad 230 osób, a tylko do poniedziałkowego wieczoru zmarło aż siedem osób.

— To kwestia czasu, aż koronawirus pojawi się w Polsce. Jakie działania podjął polski rząd? Potrzebujemy natychmiastowych rzetelnych informacji o stanie przygotowań Polski na pierwszy przypadek niebezpiecznego wirusa — zaapelowała za pośrednictwem Twittera frontmenka Platformy Obywatelskiej.

Na kilka godzin przed wystosowanym przez Kidawę-Błońską komunikatem, Mateusz Morawiecki uczestniczył w odprawie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Na miejscu wraz z premierem debatowali wojewodowie oraz inspektorzy sanitarni. Kandydatkę KO o spotkaniu poinformowali internauci.

Onkologia była, depresja – wczoraj, dziś straszenie wirusem. Jak dobrze, że mamy tak dobrze rozwiniętą diagnostykę i potrafimy zdefiniować tyle chorób dzięki temu ma Pani zapas tematów na całą kampanię — ocenił jeden z użytkowników Twittera.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Właśnie podejmuje. Premier Morawiecki zwołał naradę odpowiednich czynników w tej sprawie. Pani jak zwykle nie wie o co chodzi i strzela kulą w płot — stwierdził inny internauta.

— Nie wierzę, to jakieś fejkowe konto? Próbujecie grać onkologią, depresją a teraz koronawirusem? Nie wejdzie Pani do drugiej tury. Gratuluję samozaorania — napisał ktoś inny.

Przeczytaj również: Ojciec, który dziękował prezydentowi broni swojej rodziny przed hejtem: „Szkoda tylko moich dzieci”

https://twitter.com/MartinDo889/status/1231950656858214400

źródło: Twitter

(Visited 154 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj