Małgorzata Kidawa-Błońska aktywnie poszukuje nowych sympatyków i wyborców. W tym celu podróżuje po Polsce i porusza bieżące problemy, które nurtują rodaków. Na ostatniej wizycie w Piasecznie skrytykowała wyborców Prawa i Sprawiedliwości, mówiąc, że brakuje im dostępu do informacji.

— Jedynym ich źródłem informacji o świecie i o Polsce jest tzw. Telewizja Publiczna. Jedynym źródłem. Te osoby nie czytają gazet, nie korzystają z Internetu — powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kandydatka PO na prezydenta wypowiedziała się o wyborcach partii rządzącej jako o osobach, które mają ograniczoną wiedzę, ponieważ nie korzystają z możliwości, jakie oferuje dostęp do różnorodnych mediów.

— Ja ich nie oceniam i nie chcę oceniać negatywnie. Ta trucizna jest sączona do głowy codziennie. Gdybym ja oglądała tylko jedną telewizję i codziennie słyszała jakąś jedną informację, do głowy by mi nie przyszło, że można kłamać codziennie — dodała wicemarszałek Sejmu.

— Ale musimy do nich trafić — powiedział jeden z sympatyków obecny na sali.

— Ja jeżdżę na takie spotkania i rozmawiam. Opowiadam o tych rzeczach, które dzieją się w Polsce, o tym, jak to wygląda, o ustawach, które przechodzą przez Sejm albo nie przechodzą, o rozwiązaniach, które mogłyby być, a nie zostały wprowadzone. Ludzie zaczynają myśleć, bo to nie jest tak, że ci ludzie nie myślą. Oni tylko nie mają szans zweryfikować tych informacji. Naprawdę nie mają — wyjaśniła Kidawa-Błońska.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 137 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj