Wirtualna Polska podała, że Jarosław Kaczyński rezygnuje ze współpracy z Porozumieniem Gowina. Obydwa ugrupowania nie wystartują w przyszłych wyborach z tych samych list wyborczych w ramach projektu Zjednoczonej Prawicy.

Wirtualna Polska poinformowała, że Jarosław Kaczyński „nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Gowinem”, powołując się na cytat bliskiego współpracownika prezesa PiS. Jeżeli Jarosław Gowin wraz z parlamentarzystami Porozumienia wyłamią się i zagłosują przeciw wyborom korespondencyjnym, wówczas PiS odmówi wspólnego startu w następnych wyborach parlamentarnych.

Co więcej, portal dotarł do informacji, według których Porozumienie utraci przysługującą Zjednoczonej Prawicy subwencję. Jak się jednak okazuje, kręgi doradcze Kaczyńskiego nie traktują takiej możliwości jako ewentualnego rozpadu obozu rządzącego:

— Jego ludzie przejdą po prostu do nas — oznajmili rozmówcy Wirtualnej Polski.

Obóz władzy czeka jednak całkowita zmiana formuły, gdzie większą rolę odgrywać będzie Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Według „gowinowców” słowa współpracowników prezesa PiS są jedynie „straszakiem”. Najwierniejsi ludzie byłego premiera deklarują mimo to, że „nie ugną się” podczas sejmowego głosowania w sprawie wyborów korespondencyjnych.

Przeczytaj również: „Dno.” Joanna Mucha wyłożyła się na pytaniu internauty. Okazało się, że nie zna nazwiska swojej partyjnej koleżanki

.źródło: Do Rzeczy

(Visited 165 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj