propolski.pl: Kaczyński o nowych planach

Kaczyński na sobotniej konwencji: Żaden przeciwnik, sam diabeł nas nie zatrzyma

Jarosław Kaczyński obecny był na sobotniej konwencji PiS poświęconej rolnictwu. Lider partii przywołał nośne hasło oraz zapowiedział, że postępu władzy nie zatrzyma „nawet sam diabeł”.

Chcemy — mówił Kaczyński — by nasze hasło: „Jedna Polska, jeden naród, jedne szanse, jedna godność” zostało zrealizowane. Żaden przeciwnik, sam diabeł nas nie zatrzyma w walce o to, byśmy to zadanie zrealizowali — powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości.

Wielkie inwestycje w wieś

Prezes PiS zapowiedział, że wieś będą czekały wielkie inwestycje:

Wodociągi, kanalizację, oświetlenie, chodniki przy drogach, urządzenia sportowe, urządzenia służące kulturze, ale także inne przedsięwzięcia pożyteczne, jeżeli tylko będą takie plany — obiecywał Kaczyński.

Wicepremier zaznaczył, że wszystkie te inicjatywy będą „szły od dołu”, a nie jak „było w dawnych czasach, w czasach komunizmu, że wszystko szło od góry”.

— W tej chwili państwo daje pieniądze, ale inicjatywa co ma być wybudowane, będzie inicjatywą oddolną. To propozycje władz gmin, które powinny być konsultowane z mieszkańcami. Dlaczego? Tylko wtedy będą dobrze mieszkańcom służyć, a chodzi właśnie o to, żeby na wsi było bezpiecznie. Chodzi o to, żeby rozwijał się sport, rozwijała się kultura, żeby był łatwy kontakt z książką, żeby rozwijała się cyfryzacja, to też będzie wspierane — zapewniał lider PiS.

„My potrzebujemy nowoczesności”

Kaczyński oświadczył, że już w ciągu najbliższych kilku lat widoczna będzie cyfryzacja gospodarstw rolnych.

— Dzisiaj często sugeruje się ludziom, że nowoczesność, to w gruncie rzeczy to wszystko, co przychodzi z Zachodu, a co rozbija normalny, naturalny porządek rzeczy. Nie, to nie jest nowoczesność, to jest kolejny atak różnego rodzaju ideologicznych szaleństw – ocenił Kaczyński. My tego nie potrzebujemy — dodał.

My potrzebujemy tej nowoczesności w dobrym tego słowa znaczeniu. I chcemy, żeby w ciągu najbliższych lat, powtarzam nie dziesięcioleci, tylko lat, polska wieś, polskie małe miasta, uzyskały tutaj bardzo dużo — mówił prezes PiS.

Przeczytaj również: Będzie odpowiedź na manifestację Tuska. Dojdzie do starć ulicznych?

Przeczytaj również: Dziennikarz opublikował szokujące wideo z gdańskiego liceum: „Uważam Jana Pawła II za zbro******a” [WIDEO]

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these