Jarosław Kaczyński obecny był na sobotniej konwencji PiS poświęconej rolnictwu. Lider partii przywołał nośne hasło oraz zapowiedział, że postępu władzy nie zatrzyma „nawet sam diabeł”.

Chcemy — mówił Kaczyński — by nasze hasło: „Jedna Polska, jeden naród, jedne szanse, jedna godność” zostało zrealizowane. Żaden przeciwnik, sam diabeł nas nie zatrzyma w walce o to, byśmy to zadanie zrealizowali — powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości.

Wielkie inwestycje w wieś

Prezes PiS zapowiedział, że wieś będą czekały wielkie inwestycje:

Wodociągi, kanalizację, oświetlenie, chodniki przy drogach, urządzenia sportowe, urządzenia służące kulturze, ale także inne przedsięwzięcia pożyteczne, jeżeli tylko będą takie plany — obiecywał Kaczyński.

Wicepremier zaznaczył, że wszystkie te inicjatywy będą „szły od dołu”, a nie jak „było w dawnych czasach, w czasach komunizmu, że wszystko szło od góry”.

— W tej chwili państwo daje pieniądze, ale inicjatywa co ma być wybudowane, będzie inicjatywą oddolną. To propozycje władz gmin, które powinny być konsultowane z mieszkańcami. Dlaczego? Tylko wtedy będą dobrze mieszkańcom służyć, a chodzi właśnie o to, żeby na wsi było bezpiecznie. Chodzi o to, żeby rozwijał się sport, rozwijała się kultura, żeby był łatwy kontakt z książką, żeby rozwijała się cyfryzacja, to też będzie wspierane — zapewniał lider PiS.

„My potrzebujemy nowoczesności”

Kaczyński oświadczył, że już w ciągu najbliższych kilku lat widoczna będzie cyfryzacja gospodarstw rolnych.

— Dzisiaj często sugeruje się ludziom, że nowoczesność, to w gruncie rzeczy to wszystko, co przychodzi z Zachodu, a co rozbija normalny, naturalny porządek rzeczy. Nie, to nie jest nowoczesność, to jest kolejny atak różnego rodzaju ideologicznych szaleństw – ocenił Kaczyński. My tego nie potrzebujemy — dodał.

My potrzebujemy tej nowoczesności w dobrym tego słowa znaczeniu. I chcemy, żeby w ciągu najbliższych lat, powtarzam nie dziesięcioleci, tylko lat, polska wieś, polskie małe miasta, uzyskały tutaj bardzo dużo — mówił prezes PiS.

Przeczytaj również: Będzie odpowiedź na manifestację Tuska. Dojdzie do starć ulicznych?

Przeczytaj również: Dziennikarz opublikował szokujące wideo z gdańskiego liceum: „Uważam Jana Pawła II za zbro******a” [WIDEO]

źródło: Tysol

(Visited 541 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj