Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawiał z Interią w sprawie wzrostu cen w naszym kraju. Zaznaczył, że sam dostrzega, co ma miejsce w sklepach i osobiście mu to nie pasuje. Zapewnił przy tym, że rząd dokłada wszelkich starań, by przeciwdziałać inflacji.

Wzrost cen w Polsce odczuwa praktycznie każdy z nas. O szalejącej inflacji dowiadujemy się w ostatnich tygodniach z mediów. Chociaż rząd PiS robi wszystko, by jej przeciwdziałać, to prognozy nie są zbyt obiecujące.

Jarosław Kaczyński przyznał, że martwią go skutki nadmiernej drożyzny w sklepach.

– Rozumiem, że ludzie złorzeczą. Sam to robię w sklepach, choć oczywiście zdaje sobie sprawę, że moja sytuacja jest dalece inna i nawet nie próbuję porównywać siebie i swojej sytuacji materialnej do tych, którzy zarabiają średnio czy mało – mówił zmartwiony.

Polityk zapewnił, że jego ugrupowanie robi wszystko, co może, by poprawić sytuację Polaków.

– Reagujemy w ramach posiadanych możliwości. Mamy kolejne tarczy antyinflacyjne, które będą zresztą jeszcze uzupełniane. Pierwsze spadki cen – na przykład na stacjach benzynowych – już mamy, wkrótce odczujemy efekty owych tarcz w innych sektorach gospodarki – tłumaczył Kaczyński.

Przeczytaj również:  Sytuacja rodem z horroru. Mieszkańcy bloku prześladowani przez mężczyznę w masce [WIDEO]

Wicepremier zabrał także głos w kwestii podwyżek stóp procentowych.

– Wiele wskazuje też na to, że posunięcie Narodowego Banku Polskiego co do podwyżki stóp procentowych, odbyło się we właściwym czasie, choć przyznam, że było to przedmiotem sporu między bankiem a rządem – wyznał prezes PiS.

Zobacz również: Blisko 14 tysięcy interwencji. Policja gorzko podsumowała Boże Narodzenie

Zobacz również: Premier Morawiecki wyjawił, co królowało na jego wigilijnym stole: “Smak tych potraw kojarzy mi się z radością i obecnością najbliższych”

Źródło: Interia.pl

(Visited 115 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj