Premier Mateusz Morawiecki podzielił się z internautami informacją odnośnie zwyczajów panujących w jego rodzinie podczas Wigilii. Szef polskiego rządu wyjawił, jakie potrawy królowały na jego stole.

– Pierogi ruskie, barszcz, uszka i kutia – to moje bożonarodzeniowe ‘bestsellery”; smak tych potraw kojarzy mi się z radością i obecnością najbliższych – napisał na twitterze Mateusz Morawiecki.

– Boże Narodzenie każdemu z nas kojarzy się zapewne nieco inaczej. Tak samo, jak indywidualne są nasze rodzinne historie i świąteczne doświadczenia, tak samo różne mamy wspomnienia z nimi związane. W tym czasie nie skupiamy się na tym, co nas dzieli, ale co łączy. A tym, co gromadzi wszystkich Polaków w jednym miejscu i czasie, jest świąteczny stół i wieczerza wigilijna – dodał szef polskiego rządu.

Ponadto zaznaczył, że „jak Polska długa i szeroka – od góralskich chat, poprzez śląskie familoki, wielkopolskie miasteczka, podlaskie wsie, aż po pomorskie osiedla – nasze tradycje kulinarne skupiają się wokół wigilijnego stołu, na którym znajdziemy 12 (a często dużo więcej) bezmięsnych potraw, czasem diametralnie się od siebie różniących, a czasem będących regionalną wariacją popularnego, ogólnopolskiego dania”.

Przeczytaj również:  "To jest skandal!". Magda Gessler przerażona potwornym brudem [WIDEO]

Jak zauważył polityk, na Śląsku są to na przykład: panczkraut, czyli popularna kapusta z dodatkiem ziemniaków, siemieniotka – zupa z nasion konopi, słynne makówki czy moczka.

– Weźmy także tradycyjną kutię, która, oprócz bakalii, w zależności od regionu Polski potrafi być pełna niespodzianek i zawierać nasiona różnych zbóż, owoce, a nawet makaron. Każdy ma swoje ulubione potrawy wigilijne. Nie będę tutaj oryginalny – jako typowy Polak nie wyobrażam sobie wigilii bez: 1. Pierogów ruskich, 2. Barszczu, 3. Uszek, 4. (Wspomnianej wyżej) kutii – czytamy wpis premiera.

Zobacz również: Krystyna Pawłowicz odpowiedziała na życzenia świąteczne Tuska. ”Psie głosy…”

Zobacz również: To on zastąpi trenera Polaków? Dziennikarz sportowy ujawnił nazwisko

Boże Narodzenie każdemu z nas kojarzy się zapewne nieco inaczej. Tak samo jak indywidualne są nasze rodzinne historie i…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 24 grudnia 2021

Źródło: Facebook.com

(Visited 78 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj