propolski.pl: Policja podsumowała święta Bożego Narodzenia

Blisko 14 tysięcy interwencji. Policja gorzko podsumowała Boże Narodzenie

Polska policja dokonała gorzkiego podsumowania tegorocznych świąt na Twitterze. Przekazano, że w ciągu minionej dobry mundurowi musieli interweniować w kraju blisko 14 tysięcy razy. Na polskich drogach nieszczęśliwie miało miejsce 28 wypadków, a śmierć poniosły dwie osoby.

Każdego roku dochodzi do wielu problemów i kolizji na drodze, a funkcjonariusze mają ręce pełne roboty. Nie inaczej było w tym roku. Policja w samo Boże Narodzenie musiała interweniować niemal 14 tysięcy razy. Są to bardzo niepokojące statystyki.

– Zatrzymaliśmy 362 sprawców przestępstw, w tym 187 kierowców po alkoholu. W ręce mundurowych wpadło 131 poszukiwanych – napisano na Twitterze.

Funkcjonariusze poinformowali o najnowszych danych związanych z wypadkami drogowymi.

– Na drogach doszło do 28 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 37 zostało rannych – czytamy.

Do tych okoliczności odniósł się kom. Robert Opas z biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, który powiedział, że sprawcami największej liczby wypadków są zwykle młodzi ludzie, którzy nie mają doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. Nie zachowują przy tym należytej ostrożności i poddają się emocjom.

– Przyczyną 41 procent wypadków, które spowodowali młodzi kierowcy, było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, a o ich ciężkości świadczy 60 procent zabitych w wypadkach przez nich spowodowanych – przekazano.

Zobacz również: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane

Zobacz również: Marianna Schreiber szczerze o Wigilii z rodziną: „Nie da się bez polityki”

Źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these