Marta Lempart w znanym sobie stylu odniosła się do decyzji Andrzeja Dudy, który zawetował ustawę medialną zwaną potocznie „lex TVN”. Prezydent ogłosił to dzisiaj podczas rozmowy z mediami.

Pisaliśmy szerzej o tej sprawie tutaj.

– Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Podzieliłem zdanie większości rodaków, z którymi rozmawiałem, że kolejna niepokojąca, czy jątrząca sprawa, kolejne spory nie są nam potrzebne – powiedział prezydent Duda.

– Mając zastrzeżenia do przepisów nowelizacji ustawy medialnej, rozważałem de facto dwa scenariusze: zwrócenie jej do ponownego rozpatrzenia przez Sejm czy też skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. Jako Prezydent RP muszę być ponad sporami i spoglądać na nie zdroworozsądkowo. Moim zadaniem jest działać tak, aby unikać sporów – dodał polityk.

– Jednym z argumentów była umowa o wzajemnych stosunkach gospodarczych i handlowych z USA, a także kwestia pluralizmu medialnego i wolności słowa. Nowela narusza też prerogatywy prezydenckie – wyjaśniał prezydent.

Weto Andrzeja Dudy skomentowała liderka Strajku Kobiet, Marta Lempart, która opublikowała wpis na Twitterze. Swoje słowa opatrzyła wymownym zdjęciem.

– Oho, zaczyna się festiwal chwalenia Andrzeja „jajakoprezydęt” Dudy za to, że Kaczyński łaskawie pozwolił mu zawetować #LexTVN? Litości – napisała ironicznie Lempart.

Zobacz również: Michał Wiśniewski pokazał uroczyste zdjęcie z Wigilii. Do stołu zasiadł ze wszystkimi swoimi dziećmi

Zobacz również: Krzysztof Jackowski wyczuł, co stało się z poszukiwanym Jackiem Jaworkiem? To zaskakujące, co powiedział

Źródło: Twitter.com

(Visited 631 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj